Foto: Rukometaši Čelika bolji od Igmana -Deveta pobjeda rukometaša Čelika – Premijer rukometna liga BiH, 16.kolo. RK ČELIK – RK IGMAN 37:28; ARENA u Zenici; Početak: u 17,30 sati; Gledalaca: oko 400. Sudije: Hurić Eldan (Goražde), Smajlović Goran (Sarajevo), a delegat Pero Marić (Mostar). U utakmici 16. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2015/2016, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Igman sa Ilidže. Utakmica je završena  rezultatom 37:28  (21:10) za Čelik.

Sastavi ekipa, strijelci:

RK ČELIK: Sirčo (16 odbrana), Čabai, Dervenčić 3, Martić, 3, Hadžić 5, Begagić Adnan, Ekinović, Bajramović 9, Bugarčić 1, Kadić 8, Tufekčić, Begagić Aldin 4, Buljugija, Begović 2, Duvnjak 2, Matić. (Trener Mehmed Begovac);

RK IGMAN: Lilić, Halilović, Đozo 2, Velić 1, Hošić 3, Hasibović, Čekalica,  Bašić, Sadiković 2, Balaš 6, Alibegović 7, Lendo, Denjo 2, Bračković 5.  (Trener Adem Bašić);

Najefikasniji kod Čelika: Edin Bajramović 9, Davor Kadić 8 i Hamza Hadžić 5 golova;

Najviše golova za Igman postigli: Tarik Alibegović 7, Almir Balaš 6 i Haris Bračković 5 golova;

Sedmerci za Čelik: 2 (1); Sedmerci za Igman: 4 (3);

Isključenja: Čelik (12′); Igman (8′);

Rukometaši Čelika pobjedom su otvorili drugi dio sezone u Premijer ligi BiH. Pobjedili su, sasvim zasluženo, ekipu Igmana sa Ilidže. Od početnog vođstva od 3:0 rezultat se postepeno povečavao do 12 golova prednosti (21:9) za domaće. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu od +11 golova za Čelik (21:10).

Na početku drugog poluvremena igra se gol za gol, a od rezultata 28:16 dolazi do opuštanja u igri domaćih što gosti koriste i serijom od 6:1 smanjuju na podnošljivih – 6 golova (28:22). Do 52. minute rezultat se kretao od + 6-8 golova u korist domaćih, a u 52.minuti podnošljivih – 5 za goste (32:27). U zadnjih sedam minuta domaći rutinski čuvaju vođstvo i povečavaju prednost na + 9 golova za konačnih 37:28.

Debitantske nastupe za Čelik upisali su pojačanja u polusezoni: Stefan Bugarčić, Marko Čabai i Nikola Matić.

Za igrača utakmice proglašen je golman Čelika Enes Sirčo, koji je imao 16 odbrana.

Čeliku je ovo deveta  pobjeda u 16 odigranih kola Premijer lige uz 7 poraza, dok je Igmanu  ovo 11. poraz, a ima i pet pobjeda.

U narednom, 17. kolu RK Čelik ponovo je domaćin. Ovog puta dolazi u Zenicu favorizovana, vodeća  ekipa Vogošće.