Foto: RK Čelik – RK Krivaja 28:30 (16:16) – Rukometaši Čelika dočekali su danas popodne u zeničkoj Areni goste iz Zavidovića, ekipu Krivaje, koju predvodi legendarni bh. rukometaš Jasmin Mrkonja.

Premijer rukometna liga BiH, 7.kolo. RK ČELIK – RK KRIVAJA 28:30 ; ARENA u Zenici; Početak: u 17 sati; Gledalaca: oko 800, od kojih je dobar broj bio iz Zavidovića. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac, delegat Milenko Turudić. U kantonalnom derbiju 7. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2016/2017,  igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Krivaja iz Zavidovića. Utakmica je završena  rezultatom 28:30 (16:16) za Krivaju.

Sedmerci za Čelik 7 (5), za Krivaju 4 (2);

Isključenja: Čelik (2′), Krivaja (8′):

Najefikasniji kod Čelika: Enes Skopljak (6), te Almir Balaš i Edvin Begović po 5 golova;

Najviše golova za Krivaju postigli su: Nedžad Alić (10) i Adnan Jaškić (5) golova;

Sastavi ekipa i strijelci:

RK Čelik: Amar Ćerim, Jasmin Omerović, Mirza Dervenčić 4, Adnan Begagić, Hamza Hadžič 3, Ahmed Oruč, Mustafa Babić, Enes Sirčo (13 odbrana), Edvin Begović 5, Ajdin Tufekčić, Aldin Begagić 1, Nemanja Bezbradica 3, Almir Balaš 5, Nikola Grahovac, Enes Skopljak 6, Marko Pandžić 1; (Trener Bojan Crnomarković);

RK Krivaja: Selimbegović (18 odbrana), Begić, Ljutić 1, Avdić 3, Došić, Grujić 2, Mehić, Fejzić, Polić, Alić 10, Huskić 4, Muhić, Ohran 3, Jaškić 5, Pedić 2, Klis. (Trener Jasmin Mrkonja);

Zaslužena pobjeda Krivaje u kantonalnom i komšijskom derbiju nad Krivajom iz Zavidovića, što su istakli i treneri ekipa, Mrkonja i Crnomarković, po završetku ove utakmice

Čelik je imao početno vođstvo od 1:0 i to je bilo jedino vođstvo na utakmici. Krivaja je okrenula na 1:2,1:3, 3:5, 8:10, te 8:13, što je i najveća prednost na utakmici. Nakon ovoga najvećeg vođstva domaći prave seriju od 4:0 do 12:13. Do poluvremena se igralo gol za gol i na odmor se otišlo pri neriješenim rezultatom 16:16.

Drugo poluvrijeme ponovo bolje nastavljaju gosti i imaju stalno vođstvo uz nekoliko neriješenih rezultata. Sredinom drugog poluvremena gosti iz Zavidovića ponovo povećavaju prednost, koja u 48.minuti ponovo iznosi 5 golova (22:27), te kasnije i 24:29 u 55.minuti. U finišu utakmice domaći se primiću na samo jedan gol,  (28:29), ali su gosti pribraniji i uspjeli su postići još jedan gol za konačnih 28:30.

Ovim porazom Čelik nije uspio potvrditi veliku pobjedu iz prošlog kola u Derventi i sada imaju tri pobjede i četiri poraza. Do izražaja je došla duža klupa Krivaje i nekoliko rovitih igrača u sastavu Čelik, te slab učinak u golovima najboljeg Čelikovog strijelca Marka Pandžića.