Rukomet

RK Čelik – RK Krajina 40:29- Premijer rukometna liga BiH, 23.kolo. RK ČELIK – RK KRAJINA 40:29; ARENA u Zenici; Početak: u 20 sati; Gledalaca: oko 200. Sudije: Nedim Lipa i Maid Katanić (oba Sarajevo), a delegat Zdenko Alpeza (Mostar).

U utakmici 23. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2015/2016, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Krajina iz Cazina. Utakmica je završena rezultatom 40:29 (20:15) za Čelik.

Sastavi ekipa, strijelci, odbrane golmana:

RK ČELIK: Polić ( 4 odbrane), Sirčo (14 odbrana), Čabai 1, Dervenčić 2, Hadžić 1, Begagić Adnan 6, Mujanović 4, Bajramović 5, Bugarčić 3, Kadić 7, Tufekčić, Begagić Aldin 4, Begović 1, Duvnjak 6, Matić, Sumbuljević. (Trener Mehmed Begovac);
RK KRAJINA: Bradarić (12 odbrana), Begić 1, Nadarević 1, Abdagić, Salkić 8, Dautović, Lipović Adem, Angelovski, Stanić Goran 7, Lipović Alen 1, Burazor 1, Stanić Marko 7, Hušić, Dizdarević 3. (Trener Zlatko Josić);

Najefikasniji kod Čelika: Davor Kadić 7, Milan Duvnjak i Adnan Begagić po 6, te Edin Bajramović 5 golova.
Najviše golova za Krajinu postigli: Ismir Salkić 8, Goran Stanić i Marko Stanić po 7 golova.
Sedmerci za Čelik: 3 (3); Sedmerci za Krajinu: 1 (2);
Isključenja: Čelik (12′); Krajina (2′);

Zaslužena pobjeda rukometaša Čelika nakon 5 uzastopnih prvenstvenih poraza. U prvom poluvremenu Čelik ide i do + 6 golova prednosti (11:5) i (18:12), a na odmor se odlazi sa + 5 golova za Čelik (20:15).

Na početku drugog poluvremena Krajina, sa dva uzaspopna gola, smanjuje na 20:17 i to je bilo sve što su gosti zaprijetili do kraja utakmice. U 50.minuti već je + 10 golova za domaće (33:23). U narednim minutama Čelik ide i na + 14 golova (38:24). Završilo je + 11 golova za domaće (40:29).
U izjavi za medije, na kraju utakmice, trener gostiju Zlatko Josić čestitao je domaćinu na zasluženoj pobjedi i istakao veoma dobru igru Ćelika, koji, kako reče, zaslužuje bolji plasman sa ovom ekipom. Pohvalno se izrazio i o zeničkoj publici i fer navijanju, Areni itd.

Trener Čelika, Mehmed Meha Begovac, konačno je izrekao pohvale za igru svojih mladića i zadovoljstvo sa pobjedom nakon 5 uzastopnih prvenstvenih poraza. Nada se da je ova pobjeda povratila samopouzdanje njegovoj ekipi.

Čeliku je ovo deseta pobjeda u 23 odigranih kola Premijer lige uz 12 poraza, dok je Krajini ovo 12. poraz, a ima dva remija i 8 pobjeda.
Čelik ima odigrati i zaostalu utakmicu u Zenici sa dobojskom Slogom iz 19. kola.

U narednom, 24. kolu RK Čelik gostuje kod RK Prijedor (utorak, 15.mart u 19 sati).