Rukomet

RK ČELIK – RK KONJUH 31:34; ARENA u Zenici; Početak: u 17 sati; Gledalaca: oko 150. Sudije: Arnautović i Jović, a delegat Banović.

U drugom pretkolu Kupa BiH, sezona 2016/2017, igrali su zenički RK Čelik i RK Konjuh iz Živinica. Utakmica je završena rezultatom 31:34 (14:17) za Konjuh.

Sedmerci za Čelik 4 (4), za Konjuh 3 (3);
Isključenja: Čelik (8′), Konjuh (2′):

Najefikasniji kod Čelika: Aldin Begagić, Marko Pandžić i Edvin Begović po 7 gol., te Hamza Hadžić 6 golova.
Najviše golova za Konjuh postigli su: Mihret Husić 9, Kemal Hamzić 8, Armin Alijagić 7 i Davor Kadić 5 golova.

Utakmica je bila dosta zanimljiva i efikasna, ali su gosti bili u vođstvu većim dijelom utakmice. Gosti bolje otvaraju utakmicu i imaju vođstvo od 0:2, ali domaći sustižu i prelaze u vođstvo od 3:2, zatim 4:3 i 7:6, što je bilo i zadnje vođstvo domaćih u toku utakmice. U 21.minuti je 4 gola prednosti za goste (8:12), zatim 9:13, a na odmor se ide pri vođstvu gostiju od 14:17.

Gosti bolje otvaraju i 2.poluvrijeme i u 37.minuti je + 7 golova za Živiničane (15:22). Zatim je bilo i 16:23, 17:24. Domaći prave seriju od 4:0 i rezultat je 21:24. U 49. minuti domaći prilaze na jedan gol zaostatka (25:26) i to je bilo sve što se tiče rezultatske neizvjesnosti u ovoj utakmici. Do kraja utakmice gosti ponovo idu na 3-4 gola prednosti za konačnih 31:34 za Konjuh.

Ovom pobjedom ekipa Konjuha plasirala se u narednu rundu takmičenja u Kupu BiH. Interesantno je da će ove dvije ekipe u okviru 12.redovnog kola Premijer lige u rukometu igrati novu utakmicu, ovog puta u Živinicama.