Jučer (nedjelja, 21.11.2021.godine) je odigrano posljednje kolo Druge lige FBiH – grupa “Centar”.

Čelik je gostovao kod ekipe FK Jahorina Prača i upisao pobjedu rezultatom 0:3, a utakmica je odigrana na stadionu Selvedin Selko Žigo.

Crno-crveni su od prve minute preuzeli terensku inicijativu, te krenuli ofanzivno naprijed.

U 12.minuti nakon prekršaja nad Džaferovićem, sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran je bio Salkić za 0:1.

Drugi gol, kakav se rijetko viđa na bosanskohercegovačkim terenima, sa udaljenosti od oko 30 m, u 39. minuti postigao je Vardo Harun.To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu viđen je još jedan pogodak. Za konačnih 0:3, u 66.minuti pogađa rezervista Durmiš Edin.

Sastav NKČelik Zenica:

Durmo Adi, Arnautović Davud, Šabić Harun, Salkić Sulejman, Isaković Aladin, Mašić Adnan, Džaferović Imran, Kolić Besim, Kovač Selmir, Sivac Eldar i Vardo Harun.

Na klupi: Muslić Amar, Nurković Adis, Subotić Sanjin i Durmiš Edin .

Zbog crvenog kartona trener Skočibušić nije mogao ekipu voditi sa klupe, pa je ulogu glavnog trenera preuzeo Kamberović Izudin.

IZMJENE:

46’ Igru je napustio Mašić Adnan,  a u igru je ušao Durmiš Edin.

54’ Igru je napustio Džaferović Imran, a u igru je ušao Subotić Sanjin.

75’ Igru je napustio Salkić Sulejman, a u igru je ušao Muslić Amar.

OPOMENE:

87’ Subotić Sanjin – Nedozvoljeno oštar start

Ekipa Čelika, nakon odigranih 15 kola, nalazi se na četvrtom mjestu na tabeli, sa ukupno osvojenih 29 bodova.

Tabela nije konačna – budući da se još uvijek čeka odluka Nogometnog saveza vezano za prekid utakmice u prošlom kolu.

Čestitamo trenerima  i igračima na dosadašnjem trudu i zalaganju, a mi našu borbu nastavljamo dalje. Svi zajedno za jak i stabilan zenički Čelik !