Uokviru 6.kola u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, sezona 2017/2018, nogometašice Čelika bile su domaćini ekipi ŽN/FK Mostar iz istoimenog grada. Završeno je zasluženom pobjedom nogometašica zeničkog Čelika.

Rezultat: ŽNK Čelik – ŽN/FK Mostar 4:0 (2:0);

Strijelci: Azra Goga u 8. i 43.minuti, te Ilma Durmo u 68. i 83.minuti.

Žuti kartoni: Marojević-Glibo Tara (Mostar).

Glavni sudija: Amina Gluhić, pomoćnice A1 Ena Pašalić, A2 Emina Pašalić (sve iz Zenice), delegat Jasmin Hodžić (Zenica).

Sastav ekipe ŽNK Čelik:

Sedina Begović-Mujčinović, Berina Kobilica, Ilma Durmo, Azra Goga, Sajra Kulalić, Lara Ganić (cap), Muamera Pezer (od 65.Emra Porča), Amila Ahmetspahić (od 56.Ajla Fetić), Marija Udovičić, Nedžla Međuseljac, Nejra Halać (od 74.Amila Dizdarević). (Predstavnik kluba Vahida Mujčinović);

Utakmica je odigrana na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polje sa plastičnom podlogom pred oko 30-ak gledalaca po prohladnom i vjetrovitom vremenu, koje je poprilično ometalo normalan tok igre.

Nogometašice Čelika zabilježile su treću pobjedu u ovom prvenstvu i to protiv ekipe Mostara, koja zauzima posljednje mjesto na tabeli. Tokom cijele utakmice domaće igračice su imale više od igre, što je rezultiralo ovom ubjedljivom pobjedom. Gošće su u nekoliko navrata zaprijetile, ali je to osujetila odlična golmanica Čelika, Sedina Begović-Mujčinović, iako je veći dio utakmice branila povrijeđena. Prva dva gola postigla je Azra Goga u 8. i 43.minuti, što je bio i rezultat od 2:0 u 1.poluvremenu. U drugom poluvremenu igračice Čelika su nastavile su u istom ritmu i sa dva nova gola preko Ilme Durmo u 68. i 83.minuti potvrdile pobjedu za konačnih i zasluženih 4.0 u korist Zeničanki.

U 7.kolu (zadnje kolo jesenjeg dijela prvenstva) nogometašice Čelika idu u goste ekipi Mladosti iz Nević Polja kod Novog Travnika.