Uokviru 4.kola u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, sezona 2017/2018, na „B“ terenu Kamberovića polja u Zenici odigrana je prvenstvena utakmica između domaće ekipe ŽNK Čelik iz Zenice i ekipe Široki Brijeg iz istoimenog grada, uz prisustvo oko 50 gledalaca. Završeno je zasluženom pobjedom gošći iz Širokog Brijega.

Rezultat: Čelik – Široki Brijeg 0:3 (0:0);

Strijelci za Široki Brijeg bile su Josipa Musa u 59., Branka Bagarić u 63.i Matea Marušić u 83.minuti.

Žuti kartoni: Ana Šaravanja (Široki Brijeg).

Glavni sudija: Emina Pašalić, pomoćnice A1 Amina Gluhić, A2 Ena Pašalić (sve iz Zenice), delgat Safeta Kavaz (Zenica).

Sastav ekipe ŽNK Čelik:

ŽNK Čelik: Sedina Begović-Mujčinović, Emra Porča (od 70.Selma Alispahić), Ilma Durmo, Azra Goga, Sajra Kulalić, Ajla Fetić (od 65.Amila Dizdarević), Muamera Pezer, Amila Ahmetspahić (od 70.Kanita Devoli), Marija Udovičić (cap), Nedžla Međuseljac, Nejra Halać (Predstavnik kluba Vahida Mujčinović);

Ovo je treći poraz nogometašica Čelika u protekla četiri kola uz jednu odgođenu utakmicu iz 2.kola u Zenici protiv tuzlanske Slobode. Dakle, veoma loš start nogometašica Čelika, što je odraz teške materijalne situacije, odlazaka djevojaka u druge klubove, povrede, kao i neredovni treninzi.

U današnjoj utakmici nogometašice Širokog Brijega potvrdile su dominaciju u prvenstvu i do sada su postigle 34 gola, bez ijednog primljenog u ovom prvenstvu i uz ekipu Emine vode na tabeli bez poraza.

Nogometašice Čelika su odolijevale do 59.minute, a onda je došla do izražaja bolja pripremljenost, uigranost i iskustvo ekipe iz Širokog Brijega. Od 59. do 83.minute širokobriježanke su postigle tri gola i zasluženo nose tri boda kući. Utakmica je protekla u fer i sportskom nadmetanju uz samo jedan žuti karton.