Rukomet

Uokviru 18.kola (peto kolo drugog dijela sezone) u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH, grupa Sjever, sezona 2021/2022, danas su u Tuzli su igrali domaća ekipa, RK „Sloboda 2“ i zenička ekipa ŠR Čelik junior. Pobjedu u ovom meču zabilježila je domaća ekipa RK „Sloboda 2“. Rezultat: RK „Sloboda 2“ – ŠR Čelik junior 32:21 (16:10);

U prvih 20-ak minuta dosta izjednačena utakmica, ekipe se smjenjuju u vođstvu, a bilježimo i šest neriješenih rezultata, 2:2, 3:3, 5:5, 6:6, 7:7 i 8:8. U drugom dijelu prvog poluvremena domaći postižu šest, Zeničani samo jedan gol, te stiču, po prvi put, veću prednost od šest golova, 16:10, što je i rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu domaći sigurno čuvaju stečenu prednost i povećavaju je na plus 11 golova, za konačnih 32:21.

Drugi zenički prvoligaš, RK Čelik, lider na tabeli, igrao je juče domaću utakmicu protiv „Sane 7“ i zabilježili su pobjedu od 37:29, četrnaestu pobjedu u prvenstvu. O ovome je objavljeno na linku: https://www.zenicablog.com/cetrnaesta-pobjeda-rk-celik-bolji-od-rk-sana-7/ .
U narednom 19.kolu ŠR Čelik Junior je slobodan, dok RK Čelik gostuje u Kaknju.