Rukomet

Uokviru 5.kola u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH, grupa Sjever, sezona 2021/2022, juče, 16.10.2021.godine, u Zenici su igrali domaća ekipa ŠR Čelik Junior i ekipa RK „Sloboda 2“ iz Tuzle.

Utakmica je odigrana od 15,30 sati u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici.

Pobjedu u ovom meču zabilježila je gostujuća, tuzlanska ekipa „Sloboda 2“.

Rezultat: ŠR Čelik Junior – RK „Sloboda 2“  29:32 (15:18);

Sudije su bili: A.Mulabdić i D.Murtezanović, a delegat Emir Konjičanin;

Sastav ekipe ŠR Čelik Junior i strijelci:

Amer Ekinović, Anes Suljić 12, Adi Šabić 2, Emel Šabić, Ajdin Tufekčić, Demir Šabanović 4, Stjepan Baltić 4, Džan Čeljo, Ismar Đapo, Nikola Nevistić 3, Ahmed Sivac, Andrej Matošević 1, Tin Filipović 2, Toni Međugorac, Amel Beganović 1; ((Trener Vladimir Zeljko, pomoćni treneri Benjamin Čeljo i Ago Grabić, službeno lice Dženan Dedić);

Kod Čelik Juniora najefikasniji su bili Anes Suljić sa 12, te Demir Šabanović i Stjepan Baltić po 4 gola;

Kod „Slobode 2“ najefikasniji su bili Muharem Milkunić 12 i Eldin Vuković 11 golova;

Gosti iz Tuzle bolje otvaraju utakmicu i vode sa 1:6, a nakon toga i 2:7. Domaći prave seriju od 4:0 i smanjuju vođstvo gostiju na 6:7. Uzvraćaju gosti i serijom 1:5 idu na 7:12, te 8:13. Najveće vođstvo gostiju je u 24.minuti i to plus šest golova, 9:15. Do kraja prvog poluvremena Čelik Junior smanjuje na 15:18.

U drugom poluvremenu rezultat je bio 14:14 i gosti su uspjeli sačuvati prednost iz prvog poluvremena od tri gola u plusu. Završilo je sa pobjedom gostiju iz Tuzle rezultatom 29:32. Odličnu partiju u timu Čelik Juniora pružio je mladi Anes Suljić, postigavši 12 golova, ali nije imao još raspoloženih saigrača, da bi bilo dovoljno za pobjedu nad mladom ekipom „Slobode 2“.

Ovo je treći poraz rukometaša Čelik Junior u ovom prvenstvu uz dvije pobjede, dok je Tuzlacima ovo treća pobjeda uz dva neriješena rezultata i još nemaju poraz u tekućem prvenstvu.

U narednom 6.kolu ŠR Čelik Junior je slobodan, a drugi zenički ligaš, RK Čelik, je domaćin ekipi RK Kakanj.