Poraz rukometaša Čelika u Areni od Borca iz Banja Luke – Premijer rukometna liga BiH, 16.kolo. RK ČELIK – RK BORAC BL 22:32; ARENA u Zenici; Početak: u 17 sati; Gledalaca: oko 300 Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac (oba Novi Travnik), kontrolor Dragan Semiz (N.Goražde).

U utakmici 16. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2016/2017,  igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Borac iz Banja Luke. Utakmica je završena  rezultatom 22:32  (13:18) za Borac.

Sedmerci za Čelik 7 (2), za Borac 2 (1);

Isključenja: Čelik (4′), Borac (10′);

Najefikasniji kod Čelika: Enes Skopljak 6 i Aldin Begagić 5 golova;

Najviše golova za Borac postigli su: Srđan Mijatović i Miloš Nježić po 7, te Marko Ćeranić 6 golova;

Rukometaši Borca su opravdali ulogu favorita u današnjoj utakmici i to su pokazali u toku utakmice. Ovo je Borcu jedanaesta pobjeda uz četiri poraza. Čelik ima pet pobjeda i deset pobjeda.

Gosti iz Banja Luke bolje otvaraju utakmicu sa 0:2, 1:4, a domaći  prate prednost Borca na -1 do – 3 gola. Kod rezultata 8:10, gosti prave seriju od 0:5 za rezultat 8:15. Ova razlika se smanjivala i povećavala do -7 (11:18), a na poluvremenu je 13:18.

Drugo poluvrijeme je nastavljeno u još jačem tempu od strane gostiju, a domaći su bili nemoćni i pravili su sve više grešaka u napadu i u odbrani. U 46.minuti je + 10 za goste (16:26), a od 17:26 ponovo serija gostiju od 0:5 i rezultat je 17:31, a ubrzo i 18:32. U finišu utakmice oba trenera su ubacila na teren dosta mlađih igrača i sa manjom minutažom. Završilo je + 10 golova za goste iz Banja Luke (22:32). Čeliku preostaje grčevita borba za opstanak, a Borac se učvšćuje na drugom mjestu premijerligaške tabele.

U narednom 17.kolu, koje se igra 25./26.02. Čelik gostuje u Maglaju,a Borac je domaći Krivaji iz Zavidovića.