Pobjeda rukometaša Maglaja na Bilmišću –  Premijer rukometna liga BiH, 21.kolo. RK ČELIK – RK MAGLAJ 35:36; Dvorana na Bilmišću u Zenici; Početak: u 19 sati; Gledalaca: oko 500 (navijača Maglaja oko 100). Sudije: Raca Zoran (Banja Luka) i Rakar Miroslav (Nova Topola), a delegat Mileta Kekić (Mostar).

U kantonalnoj derbi utakmici 21. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2015/2016, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Maglaj iz istoimenog grada u renoviranoj dvorani na Bilmišću. Utakmica je završena  rezultatom 35:36 (21:18) za Maglaj.

Sastavi ekipa, strijelci, odbrane golmana:

RK ČELIK: Polić ( 4 odbrane), Čabai, Dervenčić 5, Begagić Adnan, Hadžić Hamza, Mujanović 2, Bajramović 7, Bugarčić, Sirčo Enes (6 odbrana), Kadić 9, Begović 1, Tufekčić, Begagić Aldin 7, Sumbuljević, Duvnjak 3, Matić 1.  (Trener Mehmed Begovac);

RK MAGLAJ: Džanbegović,  Mehinagić 5, Omerović 8, Bradarić, Nenadović, Husarkić, Hadžihasić (9 odbrana), Alić, Kujrić, Mutapčić ( 4 odbrane), Karabegović,  Ridžal 4, Abdurahmanović 2, Čosić 3, Čiškušić 14. (Trener Mahmut Obralić);

Najefikasniji kod Čelika: Davor Kadić 9, Aldin Begagić i Edin Bajramović po 7 i Mirza Dervenčić 5 golova;

Najviše golova za Maglaj postigli: Benjamin Čiškušić 14 i Omerović 8 golova;

Sedmerci za Čelik: 4 (5); Sedmerci za Maglaj: 6 (6) ; Isključenja: Čelik (8′ ),  Maglaj ( 6′ );

U pravoj rukometnoj derbi utakmici između zeničkog Čelika i Maglaja više sreće imali su gostujući igrači u zadnjih 15 minuta utakmice. Većim dijelom utakmice domaći su imali vođstvo, koje je u jednom trenutku iznosilo i 5 golova prednosti (20:15 u 28.minuti utakmice). U prvom poluvremenu Maglajlije su imali samo dva puta vođstvo u prvim minutama utakmice (0:1) i (2:3), a sve ostalo vrijeme domaći su vodili od jedan do pet golova razlike. Zadnje vođstvo na utakmici Čeliku je u 44. minuti donio Bajramović za 27:26. Treće vođstvo Maglaj je ostvario u 45.minuti (27:28), a domaći su uspjeli još samo nekoliko puta da izjednače, a nikakom da povedu (28:28), (29:29), (31:31), (32:32), (34:34) na 2,10 minuta do kraja. Čelik je zadnji put izjednačio na 35:35 preko Mirze Dervenčića na oko minut do kraja utakmice. Gosti iz Maglaja u dva navrata imali su i dva gola prednosti (29:31) i (32:34).

Na 38 sekundi do kraja nezadrživi Čiškušić donosi vođstvo Maglaju od 35:36, koje su gosti zadržali do kraja utakmice. Gosti su u zadnjoj minuti odigrali tvrdu odbranu, a Čelik ne uspijeva doći do prilike za šut. Nekoliko sekundi prije kraja Aldin Begagić je iz okreta pokušao iznenaditi sjanog Hadžihasića, ali nekadašnji golman Krivaje i Čelika fantastično reaguje i pobjeda odlazi u Maglaj.

Čeliku je ovo jedanaesti poraz u 20 odigranih utakmica Premijer lige uz 9 pobjeda (Čelik ima neodigranu utakmicu sa dobojskom Slogom, nap.a.), dok je Maglaju ovo šesnaesta pobjeda uz četiri poraza i jedan neriješen rezultat u dosadašnjem toku prvenstva.

U narednom, 22. kolu RK Čelik gostuje Izviđaču u Ljubuški, lideru na tabeli, dok je Maglaj domaćin sarajevskoj Bosni. Utakmice 22.kola na rasporedu su u srijedu 09.marta 2016.godine.