Poraz podmlađenog OKK Čelik u Areni

FOTO: Poraz podmlađenog OKK Čelik u Areni- Prvo kolo, OKK ČELIK – KK VOGOŠĆA 57:85; Arena u Zenici; Početak u 19 sati. Gledalaca oko 300. Sudije: Seid Nožinović, Nermin Kasumović i Mirza Avdić (svi Tuzla) komesar Mladen Marijanović (Zenica).

Uokviru 1. kola A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2016/2017, zenički OKK Čelik bio je domaćin ekipi KK Vogošća. Pobjedu je ostvarila gostujuća ekipa iz Vogošće.

Rezultat: OKK Čelik – KK Vogošća 57:85 (11:26), (14:23), (18:20), (14:16);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Almin Ibrahimkadić i Dino Alić po 14, te Ernes Mešinović 13 poena.
Kod Vogošće najefikasniji: Mujo Tuljković 22, Dinko Peljto 16, te Nedim Mustafica i Damir Kasun po 13.

Sastavi timova i strijelci:
OKK Čelik: Faris Preljević 4, Benjamin Bajramović, Džan Gradaščević 3, Kerim Varupa 5, Almin Ibrahimkadić 14, Armin Bilić 2, Harun Bajramović, Dino Alić 14, Luciano Vilić, Harun Smajlagić 2, Kenan Fajković, Ernea Mešinović 13. (Trener Armel Mujaković)
KK Vogošća: Holjan 2, Džafić, Peljto 16, Sijerčić 2, Bešo 5, Dedović 2, Bjelak 6, Tuljković 22, Mustafica 14, Kasun 14, Klinac 2, Jaganjac, (Trener Ahmet Pašalić);

Podmlađena ekipa OKK Čelik doživjela je poraz na otvaranju nove sezone u A1 ligi KSBiH na svom terenu od favorizovane ekipe Vogošće.Već nakon 1.dionice bilo je jasno da ovaj mladi sastav neće uspjeti da se nosi sa iskusnijom ekipom iz Vogošće. Petnaest poena prednosti nakon prvih 10 minuta (11:26) i 25 na poluvremenu bilo je za Vogošću (25:49).

U trećoj i četvrtoj dionici Vogošćani su imali i 28 poena prednosti (25:53), (39:67) i (57:85, što je i najveća prednost na utakmici za konačnih 57:85. Košarkaši Čelika su u dva navrata smanjili na – 20 (33:53) i (51:71) i to je bilo sve što su učinili u drugom poluvremenu. Inače, 3. i 4. dionicu Vogošćani su dobili sa po + 2 poena prednosti (18:20) i (14:16) i drugo poluvrijeme podmlađeni Čelik je odigrao nešto bolje od prvog, kada je utakmica i riješena.