FOTO: Poraz OKK Čelik od Gradine u derbiju na Bilmišću- Trinaesto kolo, OKK ČELIK – KK GRADINA SREBRENIK 70:79;  Sportska dvorana  Bilmišće u Zenici; Početak u 16 sati. Gledalaca oko 200.

Sudije susreta su bili: Mirza Palo, Ali Đapo i Abdin Korjenić (svi Sarajevo), komesar Mladen Marjanović (Zenica).

Uokviru 13. kola A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2016/2017, zenički OKK Čelik bio je domaćin ekipi KK Gradina iz Srebrenika. Pobjedu u ovom derbiju ostvarila je gostujuća ekipa Gradine iz Srebrenika.

Rezultat: OKK Čelik – KK Gradina Srebrenik 70:79  (14:25), (20:12), (21:23), (15:19);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Armin Bilić 22, Ibrahim Durmo double-double, 14 poena + 11 skokova, te Ernes Mešinović 19 poena + 9 skokova;

Kod Gradine  najefikasniji: Miljan Lale 28, Miodrag Tanasilović double-double, 19 poena + 14 skokova.

Sastavi timova i strijelci:

OKK Čelik: Benjamin Fejzagić, Benjamin Bajramović, Džan Gradaščević 6, Kerim Varupa 5, Ibrahim Durmo 14, Armin Bilić 22, Kenan Čoloman 5, Ahmet Begić, Harun Smajlagić 4, Harun Alić, Kenan Fajković 2, Ernes Mešinović 12. (ŠSŠ Armel Mujaković, pomoćni trener Armin Avdibegović);

KK Gradina (S): Begović, Golijanin 7, Bešić Lasetović 2, Lale 28, Nurkanović 8, Jakupović 9, Hasić 6, Topalović, Tanasilović 19.  .  (Glavni trener Vladimir Mičanović, pomoćnik Emir Karić);

Podmlađena ekipa OKK Čelik doživjela je poraz u derbiju 13.kola  A1 lige KSBiH  od favorizovane ekipe Gradine iz Srebrenika, drugoplasirane ekipe na tabeli. U ekipi Čelika igrao je i Ibrahim Durmo, sa dvojnom registracijom za sarajevske Sparse i Čelik, i koji je sinoć odlično odigrao za Sparse, igrao 33 minute, postigao 18 poena + 12 skokova u pobjedi Sparsa nad Slobodom (87:66) u Sarajevu.

Prvu dionicu bolje su odigrali gosti, koji su imali i +12 poena prednosti (8:20). Završilo je 11 poena prednosti za goste (14:25). U prvoj dionici Čelik je ostao bez svog beka, Benjamina Fejzagića, koji je povrijedio skočni zglob i nije mogao nastaviti utakmicu. Druga dionica je pripala Čeliku sa 20:12, nakon agresivne igre po cijelom terenu,. Na poluvremenu je samo tri poena prednosti za goste (34:37).  U prvih nekoliko minuta treće dionice Čelik nastavlja sa dobrom igrom i prelazi u vođstvo (40:39), te 45:41. Zadnje izjednačenje na utakmici bilo je pri rezultatu 49:49. U ovoj dionici gosti ponovo povečavaju prednost na 49:55, a nakraju treće dionice rezultat je 55:60.

U 34.minuti domaći prilaze na tri pone zaostatka (62:65), ali za više nisu imali snage. Gosti su tada počeli pogađati iz svih pozicija, tako da je njihova prednost postala nedostižna. Bilo je i + 12 poena (66:78).

U zadnje dvije minute gosti rutinski privode utakmicu kraju za konačnih devet poena prednosti (70:79).

Ističemo i slabo suđenje sudija, koji su svojim odlukama, kada se utakmica „lomila“, stvorili nepotrebnu nervozu u gledalištu i na domaćoj „klupi“.

Ekipa Čelika sada ima omjer od 6 pobjeda i 6 poraza.