FOTO: Poraz nogometašica Čelika u Zenici od Mladosti iz Nević Polja – Uokviru 11.kola u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, grupa Sjever, sezona 2020/2021, nogometašice Čelika bile su domaćini ekipi ŽNK Mladost iz Nević Polja.

Utakmica je odigrana u Zenici na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polju po oblačnom vremenu, +8* C, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu.

Završeno je pobjedom gostujućih nogometašica Mladosti iz Nević Polja.

Rezultat: ŽNK Čelik – ŽNK Mladost N.P. 0:2  (0:0);

Strijelci za Mladost Ermina Abdaković u 65′ i Envera Akeljić u 84′.

Sudije su bili Selmin Osmančević, Sahib Smriko i Amina Gluhić, a delegat Benjamin Terzić (svi iz Zenice),

Sastav ekipe Čelika:

Elma Kundić, Safeta Kavaz, Lara Tokalić, Ajna Spahić, Ilma Durmo (cap), Aja Muslić, Ulmija Lužić/Čančar, Amila Didarević, Merjem Zahirović, Anesa Nezić, Džejlana Babić. (Glavni trener Džana Đordić, predstavnik kluba Rusmir Spahić);

Još na klupi Čelika: Aida Avdić (golman), Admira Fetić, Džejla Delić;

I treći poraz nogometašica Čelika u nastavku prvenstva. U komšijskom derbiju protiv starog rivala, ekipe Mladosti iz Nević Polja, bolje su bile nogometašice Mladosti. Golovi su postignuti u drugom poluvremenu i to u 65.minuti gošće dolaze u vođstvo od 0:1 preko kapitena i ponajbolje igračice, Ermine Abdaković.

Gošće su potvrdile pobjedu svojim drugim golom u 84.minuti preko Envere Akeljić za konačnih 0:2.

Nogometašice Čelika nisu postigle pogodak ni u trećoj utakmici u nastavku prvenstva, primile su 20 golova, a dvije utakmice su odigrale na svom terenu u Zenici.

U narednom 12.kolu nogometašice Čelika gostuju ekipi ŽF/NK „Sana 2014“ iz Sanskog Mosta.