FOTO: Poraz nogometaša Čelika od Slobode na Bilinom polju za ispadanje iz Premijer lige BiH – 8.kolo Lige za opstanak Premijer nogometne lige BiH, NK ČELIK – FK SLOBODA 0:2; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak u 17 sati; Gledalaca oko 4.000 (Na južnoj tribini oko 150 navijača Čelika, popularnih Robijaša, a na sjevernoj tribini oko 20 navijača Slobode). Ulaz na utakmicu bio je slobodan. Vrijeme  oblačno (+20*C).  Sudije: Glavni sudija Adis Mulahasanović, pomoćnici, A1 Moamer Čaušević, A2 Igor Enes Đozić, (svi Sarajevo), delegat Radika Marić (Bijeljina).

Uokviru  8. kola Lige za opstanak BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje“ igrali su domaći NK Čelik i ekipa FK Sloboda iz Tuzle. Završeno je pobjedom gostiju, a Čelik nakon ovog poraza seli u niži rang, Prvu ligu FBiH.

REZULTAT: ČELIK – SLOBODA 0:2 (0:2);

Strijelci: 0:1 Salihović u 16′, 0:2 Bekić u 23′

Crveni karton: Kouadio u 40′ (Čelik)

Čelik: Karajbić, Bevab, Kouadio, Pandža, Nikolić, Livančić, Karamatić, Kadrić, Anđušić, Šišić (cap), Đelmić.  (Glavni trener Edin Prljača); Na klupi za rezervne igrače bili su: golman Jupić, Akgun Enes, Ćemalović, Udovičić, Duraković, Adilović Tarik.

Sloboda: Muminović, Terzić, Salihović, Rustemović, Todorović, Bekić, Smajić, Osmanagić, Husić, Ivetić (cap), Ignjatović. (Glavni trener Slavko Petrović);

Neki interesantni detalji sa utakmice:

-25′ Dobar šut Anđušića sa oko 25 metara, ali pored gola gostiju.

-16′ Vođstvo gostiju od 0:1, nakon centaršuta sa lijeve strane, glavom sa oko 7 metara pogodio je Salihović.

-18′ Pokušaj Nikolića iz povoljne pozicije, ali je golman Muminović odlično odbranio i prebacio preko gola.

-23′ Gosti udvostručuju vođstvo na 0:2, nakon akcije Todorovića strijelac je Bekić iz blizine.

-25′ Šut Šišića iz slobodnog udarca sa oko 18 metara, ali pored gola gostiju.

-32′ Pokušaj glavom Nikolića sa 7-8 metara, ali golman Muninović lako zaustavlja.

-36′ Golman Čelika Karajbić zaustavlja dobar udarac Bekića sa 15-ak metara.

-40′ Crveni karton za napadača Čelika Kouadija, nakon udaranja u duelu laktom u glavu protivničkog igrača.

-65′ Pokušaj Karamatića glavom na dodavanje Šišića, ali preko gola.

-68′ Šut Darka Todorovića pored gola domaćih.

Čelik je pokušavao i u drugom poluvremenu, ali su Tuzlaci rutinski sačuvali prednost od 0:2 iz prvog poluvremena, što je ostao i konačan rezultat ove utakmice.

Čelik nakon ovog poraza seli u niži rang takmičenja, u Prvu ligu FBiH.

U narednom 9.kolu Lige za opstanak Čelik je domaćin ekipi Viteza.