FOTO: Poraz košarkašica ŽKK Jumper od Brčanke u zeničkoj Areni – Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Početak u 17 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

U utakmici drugog kola bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice ŽKK Jumper su bile domaćini ekipi ŽKK Brčanka. Pobjedu u ovom meču drugog kola prvenstva ostvarila je gostujuća ekipa Brčanke.

Rezultat: ŽKK Jumper – ŽKK Brčanka  79:85 (17:20 (17:21), (24:21), (21:23);

Utakmicu u Zenici sudili su: Glavni sudija Esad Pelja, sudija 1 Samir Kadrić, sudija 2 Ivan Jurić, delegat Adis Delić;

Sastav ekipe ŽKK Jumper i poeni:

Farah Džuherić 12, Amila Kahriman 24, Amna Isaković 14, Suana Bašić 3, Arduana Delić 1, Edina Dugmanhodžić, Amna Kahrić (cap), Dalila Bilić, Emira Šehić, Adna Omerdić 7, Lamija Kahriman, Jovana Vuković 18. (Trener Jasmin Efendić, pom treneri, Almir Omerčević i Vedran Kulalić);

Najefikasnije u domaćoj ekipe bile su Amila Kahriman 24, Jovana Vuković 18, Amna Isaković 14 i Farah Džuherić 12 poena.

Kod Brčanke najefikasnije su bile Ajla Lević 25, Ivana Rokvić 16, te M. Halilović i A.Mihmić po 12 poena.

Večaras u zeničkoj Areni viđena je prava prvenstvena košarkaška utakmica između mlade ekipe Jumper i iskusnije ekipe Brčanke. Pobjedile su gošće iz i ovo je drugi poraz debitanta u ligi BiH, zeničkog Jumpera.

U prvim minutama ekipe se smjenjuju u vođstvu i od rezultata 13:13 gošće prelaze u vođstvo, koje nisu ispuštale do šest minuta prije kraja utakmice, kada je Jovana Vuković postigla koš za vođstvo Jumpera od 66:65 nakon dužeg vremena.

Prvu dionicu dobile su gošće sa 17:20, a drugu sa 17:21, tako da se na odmor otišlo pri vođstvu Brčanke 34:41. U drugoj dionici domaće su prilazile na minus  jedan poen (30:31) i imale jedno izjednačenje (34:34).

Treću dionicu dobile su domaće košarkašice Jumpera sa 24:21, tako da je na kraju tri četvrtine utakmice rezultat 58:62 za Brčanku. Sredinom ove dionice gošće su imale i najveće vođstvo od + 11 poena (46:57), ali su u finišu treće dionice domaće smanjile na minus četiri poena (58:62).

U zadnjoj dionici viđena je velika borba, a domaće su uspjele i da povedu sa 66:65, kako smo naprijed opisali i da jednom izjednače rezultat (67:67). Gošće su u zadnjoj dionici držale prednost od dva do pet poena. Na 31 sekundu do kraja trojkom Amile Kahriman domaće prilaze na minus dva poena (79:81), ali više nisu imali snage i sreće za potpuni preokret i bodovi odlaze u Brčko. Završilo je sa 79:85 za Brčanku.

U narednom 3.kolu košarkašice Jumpera „gostuju“ kod gradskog rivala Čelika.