FOTO: Poraz košarkašica KK Jumper od trebinjskog Leotara u zeničkoj Areni – Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Početak u 17 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

U utakmici 6. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice KK Jumper su bile domaćini ekipi ŽKK „Leotar 03“ iz Trebinja. Pobjedu u ovom meču ostvarila je gostujuća ekipa“Leotar 03“.

Rezultat: KK Jumper – ŽKK „Leotar 03“  81:91 (21:18), (17:24), (22:23), (21:26);

Sastav ekipe KK Jumper i poeni:

Amna Kahrić (cap) 25, Amila Kahriman 13, Amna Isaković 11, Arduana Delić 10, Lamija Kahriman, Berina Krehić, Dalila Bilić 2, Suana Bašić 2, Emira Šehić, Adna Omerdić, Farah Džuherić 14, Jovana Vuković 4. (Trener Jasmin Efendić, pom. treneri Vedran Kulalić i Almir Omerčević);

Najefikasnije u domaćoj ekipe bile su Amna Kahrić (25 p.+ 10 skokova), Farah Džuherić 14, Amila Kahriman 13, Amna Isaković 11 i Arduana Delić 10 poena.

Kod „Leotara 03“ najefikasnije su bile Marija Kešeljević 26, Jovana Milaković (25 p.+ 13 skokova) i Aleksandra Begenešić (20 p.+ 15 skokova).

Večaras u zeničkoj Areni viđena je velika borba između favorizovanih gošći iz Trebinja protiv neiskusne ekipe i debitanta u bh.ligi, ekipe Jumper. Domaće košarkašice su pružile dostojan otpor ekipi „Leotara 03“, koji se pojačao sa izvrsnom Aleksandraom Begenešić i koja je, čini se, bila prevaga u ekipi Leotara u današnjem meču.

Gošće bolje otvaraju utakmicu i imaju vođstvo od 0:6. Domaće drže priključak na dva do četiri poena, a na 1,30 minuta do kraja dionice su preokrenule rezultat na 18:16, zatim povećavaju na 21:16, da bi na kraju prve dionice bilo 21:18 za Jumper.

Domaće nastavljaju dobru igru i kroz drugu dionicu i ostvaruju najveću prednost od 10 poena (33:23) na pet minuta do kraja druge dionice. U zadnje tri minute ove dionice gošće prave seriju od 0:11 i od rezultata 38:31 za Jumper, prelaze u vođstvo 38:42, što je i rezultat na poluvremenu utakmice. Ovo vođstvo iskusnije gošće više nisu ispuštale do kraja utakmice.

U trećoj dionici vidjeli smo veliku borbu i domaće su stalno držale priključak i zaostajale su od četiri do šest poena. Ova dionica je završena minimalnom prednošći od jednog poena za gošće (22:23) i na kraju treće dionice je 60:65 za gošće iz Trebinja.

Kroz zadnju dionicu gošće su pomalo povečavale prednost, koja je iznosila od 10 do 12 poena, a završilo je 10 poena za „Leotar 03“ (81:91).

U ekipi Jumpera  double-double učinak imala je kapiten Amna Kahrić sa 25 poena i 10 skokova, dok su u ekipi Leotara bile dvije igračice sa double-double učinkom, Jovana Milaković (25 p.+ 13 skokova) i Aleksandra Begenešić (20 p.+ 15 skokova).

Gotovo sve košarkašice iz rostera su dobile priliku da nastupe u današnjem meču.

Ovo je treća pobjeda u proteklih šest kola ekipe Leotar, a peti poraz ekipe Jumper.

U narednom 7.kolu košarkašice Jumpera gostuju kod Mladog Krajišnika, dok je „Leotar 03“ domaćin Jedinstvu Dženex.