FOTO: Poraz košarkašica KK Jumper od lidera na tabeli u zeničkoj Areni – Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, „C“ teren. Početak u 17 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

U utakmici 13. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice KK Jumper su bile domaćini ekipi OKK Feniks iz Banja Luke. Očekivanu pobjedu u ovom meču ostvarila je gostujuća, favorizovana ekipa banjalučkog Feniksa, lidera na tabeli.

Rezultat: KK Jumper – OKK Feniks 66:94 (19:33), (19:21), (21:21), (7:19);

Sudije su bile Mila Čavara, Ivan Jurić i Dženan Hasić, a delegat Miodrag Vujović;

Sastav ekipe KK Jumper, poeni:

Farah Džuherić 2, Amna Kahrić (cap) 14, Amila Kahriman 16, Amna Isaković 18, Arduana Delić 5, Dalila Bilić 1, Suana Bašić 4, Emira Šehić, Adna Omerdić 4, Sajra Huskanović, Lamija Kahriman 2.  (Trener Vedran Kulalić, pom.trener Almir Omerčević);

Najefikasnije u domaćoj ekipe bile su Amna Isaković 18, Amila Kahriman 16 i Amna Kahrić 14 poena.

Kod Feniksa najefikasnije: Nikolina Džebo 27, Tamara Kapor 23, Nataša Šobot 20, Vanja Vasilić 15 poena.

Večeras u zeničkoj Areni viđena je odlična košarka između lidera na tabeli i zeničkog mlađeg ligaša Jumpera, koji je pružio veliki otpor u većem dijelu utakmice favorizovanoj ekipi Feniks.

Banjalučka ekipa Feniks ima tri velike igračice za našu ligu i one su to večeras potvrdile sa double double učinkom: Nikolina Džebo, 27 poena +10 skokova, indeks korisnosti 39,  Tamara Kapor (23/11), indeks 35 i Nataša Šobot (20/16), indeks korisnosti 29.

Prve minute pripadaju košarkašicama Jumpera i imaju vođstvo od 9:4. Nakon toga gošće iz Banja Luke stižu ovu prednost i preokreću rezultat na 11:12, a do kraja prve četvrtine je 19:33 za Feniks. Do kraja utakmice Feniks više nije ispuštao vođstvo.

Druga četvrtina rezultatski dosta izjednačena, a završila je sa 19:21 za Feniks, te je rezultat prvog poluvremena 38:54 za gošće.

Kroz treću četvrtinu gošće ostvaruju i najveću prednost, do tada, na utakmici od plus 25 poena (43:68), ali u drugom dijelu ove četvrtine domaće igraju odlično i ova četvrtina je završena neriješeno 21:21, tj. na kraju tri četvrtine utakmice rezultat je 59:75.

Zadnju četvrtinu gošće otvaraju serijom od 0:11 i rezultat je 61:90 i najveća prednost na utakmici od plus 29 poena. Do kraja utakmice treneri ubacuju na parket mlađe igračice i sa manjom minutažom, tako da su sve igračice iz rostera obje ekipe dobile priliku da nastupe u večerašnjem meču. Završilo je 66:94 za favorizovane gošće, Feniks iz Banja Luke.

U narednom 14.kolu košarkašice Jumpera su domaćini ekipi Rudar Sport iz Ugljevika.