U utakmici 16. kola bh. košarkaške lige (peto kolo drugog dijela prvenstva) za sezonu 2022/2023, košarkašice Čelika su bile danas, 25.02.2023.godine, domaćini ekipi ŽKK Lavovi iz Brčkog.

Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 17 sati, pred oko 150 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i gošći iz Brčkog pobjedu je ostvarila favorizovana ekipa Lavovi

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK ČELIK BH TELECOM – ŽKK LAVOVI  67:75 (11:21), (20:18), (21:15), (15:21);

Službena lica su bila: Sudije Dejan Knežević, Namik Fočo i Samir Kadrić, a delegat Mirza Hatibović;

Sastav ekipe Čelika, strijelci, najviše skokova:

Amna Isaković 27, Dalila Bilić 6, Adna Omerdić, Almedina Ahmić (cap) 26 p.+16 skokova, Berina Mustafica 5,  Ema Mačkić, Amila Kozica, Sajra Huskanović, Emana Pašalić 3, Suana Bašić, Nejra Agić;  (Trener Aida Kalušić,  pomoćni trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Amna Isaković sa 27 i Almedina Ahmić 26 poena;

Kod ekipe Lavovi najefikasnije Iva Karišik 23, Milica Đokić 21, J. Lazarević 13, Mirela Halilović 12 poena;

Košarkašice Čelika ušle su oslabljene u ovu utakmicu bez dvije standardne igračice, Anide Čaušević i Zerine Kadić. Pružile su veoma snažen otpor favorizovanoj i iskusnijoj ekipi Lavovi. Gošće iz Brčkog su imale vođstvo tokom cijele utakmice, a domaće košarkašice Čelika u trećoj četvrtini su stigle nekoliko puta do neriješenog rezultata, a tri minute do kraja utakmice prišle su na zaostatak od tri poena (67:70).

U finišu utakmice košarkašice Lavova su bile uspješnije i osigurale pobjedu od 67:75.

Rezultat na poluvremenu bio je 31:39, a nakon treće četvrtine 52:54 za Brčanke.

Doble-double učinak u ekipi Čelika ostvarila je reprezentativka i kapitenka Almedina Ahmić sa 26 poena i 16 skokova, indeks korisnosti 37. Ovo je ujedno i najbolji indeks korisnosti kod igračica na utakmici.

Nakon večerašnjeg  poraza Zeničanke su na omjeru od sedam pobjeda i sedam poraza, 21 bod, dva kola su bile slobodne.

U narednom 17.kolu KŽK Čelik BH Telecom gostuje ekipi ŽKK „Leotar 03“.