U utakmici 11. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2022/2023, košarkašice Čelika su bile večeras, 15.01. 2023. godine, domaćini ekipi ŽKK Play Off iz Sarajeva. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 19 sati, pred oko 200 gledalaca.

U susretu starih rivala, bivših šampionki, između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i aktuelnih šampionki, ekipe ŽKK Play Off, pobjedu su ostvarile favorizovane, gostujuće igračice Play Off-a.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK Čelik BH Telecom – ŽKK Play Off  62:85 (9:22), (16:27), (13:17), (24:19);

Službena lica na utakmici su bili: Glavni sudija Dženan Hasić, sudija 1 Ivan Jurić, sudija 2 Samir Kadrić, a delegat Nadija Pelja.

Sastav ekipe Čelika, strijelci:

Amna Isaković 12, Anida Čaušević 5, Dalila Bilić (cap) 2, Suana Bašić 6, Berina Mustafica 11, Ema Mačkić 3, Amila Kozica, Emana Pašalić, Adna Omerdić 11, Nejra Agić, Zerina Kadić 12;  (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije i dvocifrene u ekipi Čelika bile su Amna Isaković i Zerina Kadić sa po 12, te Berina Mustafica i Adna Omerdić po 11 poena.

Kod Play Off-a najefikasnije Cierra Johnson sa 29, Azra Nikšić 19, Nikolina Elez (cap) 18 i  Jelena Kapisoda 10 poena.

Nekoliko dana prije utakmice dosadašnji šef stručnog štaba, Armel Mujaković, podnio je ostavku, a ekipu su preuzeli Aida Kalušić i Nedim Šišić, koji su ranije vodili zenički KŽK Čelik.

Košarkašice Čelika su nastupile bez kapitena i ponajbolje igračice, Almedine Ahmić, koja ima zdravstvenih problema, kako nam saopštiše iz kluba. O njenom odsustvu govori nam broj skokova u ekipi Čelika (24), naspram 49 skokova u ekipi Play Off, koje su dominirale pod oba obruča.

Od prvih minuta iskusnije gošće iz Sarajeva imaju vođstvo koje nisu ispuštali do kraja utakmice, ono se iz minute u minut povećava, te je na kraju prve četvtine rezultat 9:22. U drugoj četvrtini nešto bolji otpor domaćih košarkašica, a na poluvremenu je 25:49 za Play Off. Kroz treću četvrtinu domaće pružaju još bolju igru i ova četvrtina je završena 13:17 za Play Off, pa je na kraju tri četvrtine utakmice 38:66 za gošće iz Sarajeva. Posljednju četvrtinu Zeničanke su dobile sa 24:19, te je konačan rezultat, zasluženih 62:85 za Play Off.  Sve igračice iz rostera obje ekipe su dobile priliku da nastupe u večerašnjem meču.

Nakon večerašnjeg poraza Zeničanke su na omjeru od šest pobjeda i četiri poraza, jedno kolo su bile slobodne, a isti odnos pobjeda i poraza ima i Play Off.

U narednom 12.kolu (prvo kolo drugog dijela prvenstva) KŽK Čelik BH Telecom je domaćin ekipi „Zrinjski 2010“.