U utakmici 13. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice Čelika su bile danas domaćini ekipi KK Orlovi iz Banja Luke. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 16 sati, pred oko  100-tinjak gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik i aktuelnih šampionki i lidera u prvenstvu, KK Orlovi, očekivanu pobjedu ostvarile su favorizovane Banjalučanke.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

Rezultat: KŽK Čelik – KK Orlovi  60:89  (18:18), (12:36), (12:21), (18:14);

Utakmicu su sudili: Prvi sudija je Tarik Nikšić, sudije Samir Kadrić i Ivan Jurić, a delegat Miodrag Vujović.

Sastav ekipe Čelika, poeni, najviše skokova:

Dalila Bilić 7, Adna Omerdić 6, Ajla Selimović (cap) 22 p. + 11 skokova, Almedina Ahmić 19 p.+ 13 skokova, Suana Bašić 2, Džejlana Indžić 2, Anida Čaušević, Amila Kozica, Sajra Huskanović, Emana Pašalić 2, Martina Popović, Ema Mačkić; (Trener Armel  Mujaković, pom trener Almina Ćehajić);

Najefikasnije u domaćoj ekipi Čelika bile su kapiten Ajla Selimović sa 22 i Almedina Ahmić 19 poena

U ekipi Orlovi najefikasnije su bile Vladinka Erak 23, Tamara Rajić 19 i Milica Zeljković 16 poena.

Košarkašice Čelika pred ovu utakmicu su imale bilans od sedam pobjeda i tri poraza, 17 bodova, jednu odgođenu utakmicu iz 12.kola u Trebinju i četvrto mjesto na tabeli. Ekipa Orlovi ima svih 11 pobjeda, 22 boda i prvo mjesto na tabeli.

Košarkašice Orlova bolje otvaraju utakmicu i imaju vođsto od 0:7 i 4:12, ali domaće košarkašice Čelika prave seriju od 10:0 i rezultat je prokrenut na 14:12. Na kraju prve četvrtine je 18:18.

Na početku druge četvrtine domaće vode sa 20:18 i to je bilo posljednje vođstvo domaćih na ovoj utakmici. Tada slijedi nevjerovatna serija gošći iz Banja Luke od 0:27 i rezultat je 20:45 za Orlove. Na poluvremenu je bilo 30:54 za Orlice.

U trećoj četvrtini nastavlja se dominacija favorizovanih gošći i prednost ide i do 35 poena (36:71) i (40:75).

Nakon tri četvrtine rezultat je 42:75 za Orlove. Posljednja četvrtina je bila prilika i za ostale košarkašice sa manjom minutažom da nastupe u ovom meču i treneri su to iskoristili, pa su sve igračice iz rostera nastupile.

Završilo je rezultatom 60:89 za Orlice, a posljednju četvrtinu Čelik je dobio sa 18:14.

U ekipi Čelika su bile dvije igračice sa double-double učinkom i to kapiten Ajla Selimović sa 22 poena i 11 skokova, te Almedina Ahmić sa 19 poena i 13 skokova.

Interesantno je da su domaće košarkašice završile utakmicu bez ijedne postignute trojke od 15 pokušaja, dok su gošće postigle sedam trojki od 19 pokušaja.

Košarkašicama Čelika ovo je četvrti poraz u prvenstvu uz sedam pobjeda. Košarkašice Orlova su na bilansu od 12 pobjeda, bez poraza.

U narednom 14.kolu košarkašice Čelika gostuju ekipi KK Lavovi iz Brčkog, jesenas u Zenici, u 3.kolu Čelik je slavio sa 75:59.