FOTO: Poraz košarkaša OKK Čelik u komšijskom derbiju nakon dva produžetka – Poraz košarkaša OKK Čelik u komšijskom derbiju nakon dva produžetka – Košarkaši Čelika, uokviru 2.kola A1 Lige KSBiH bili su domaćini ekipi KK Travnik. Utakmica je odigrana na „C“ terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 500 gledalaca. U komšijskom derbiju pobjedu su slavili gostujući košarkaši Travnika

Rezultat: OKK Čelik – KK Travnik 116:118  (23:22), (23:18), (18:24), (29:29), (93:93); (12:12), (105:105); (11:13), (116:118);

Sudije su bile Hasan Bajgorić, Azur Lušija i Alem Gasal, a delegat Samir Lušija.

Sastav OKK Čelik i poeni: Mirza Keso 5, Muhamed Gak 11, Namik Varupa 6, Kerim Dragolj 15, Armin Avdibegović (cap) 43, Anes Podojak 10, Vildan Hodžić, Adi Bambur 18, Eldar Abazović, Kenan Fajković, Denis Halilović 4, Imran Porča 4. (Šef struke Armel Mujaković, pomoćni trener Edin Varupa);

KK Travnik: Amar Tiganj, Harun Huseinspahić, Vojin Ilić, Deni Radak, Semir Karić, Omar Pilav, Faris Arifagić, Bakir Bajrović, Nino Herenda, Kenan Kamenjaš, Valentin Vidović, Mirsad Vrtagić. (Trener Slobodan Kecman).

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 43, Adi Bambur 18,  Kerim Dragolj 15, Muhamed Gak 11, Anes Podojak 10 poena.

Najviše koševa za Travnik postigli su Harun Huseinspahić 29, Kenan Kamenjaš 27, Deni Radak 24,

Semir Karić 19 poena;

Gosti iz Travnika bolje otvaraju utakmicu rezultatom i vode 1:10, ali domaći prave seriju od 11:0 i rezultat je preokrenut na 12:10. Do kraja prve dionice domaći su, uglavnom, u minimalnoj prednosti i na kraju dionice je 23:22. U drugoj dionici domaći pojačavaju i u nekoliko navrata imaju prednost od 7-8 poena (40:32), (42:35), (44:36) i na odmor se otišlo sa rezultatom 46:40 za domaće. Na polovini utakmice najistaknutiji kod Čelika bili su kapiten Armin Avdibegović i Adi Bambur.

U trećoj dionici viđena je velika borba, gosti su se primakli Čelikovoj prednosti i u nekoliko navrata prešli u vođstvo, da bi u finišu dionice potpuno preokrenuli rezultat na 59:64. U furioznoj zadnjoj minuti dionice Čelik preko Kerima Dragolja sa 5 poena stiže do izjednačenja, 64:64, što je i rezultat nakon tri četvrtine utakmice. Zadnju dionicu utakmice bolje otvaraju gosti i prelaze u vođstvo 66:74 nakon tri minute igre u zadnjoj dionici. Na pet minuta do kraja utakmice domaće prilaze na -1 poen (76:77), ali gosti ponovo idu na 76:82. Na dvije minute do kraja gosti su blizu pobjedi, jer imaju + 7 poena (81:88). Domaći prilaze na – 2 (88:90) na 1,02 minute do kraja. Na 57 sekundi do kraja domaći stižu do izjednačenja (90:90) koševima iz slobodnih bacanja kapitena Armina Avdibegovića. Nova trojka Avdibegovića za 93:30 i veliki preokret na 30 sekundi do kraja. Deni Radak smanjuje na 93:92 na 21 sekundu do kraja. U zadnjim sekundama gosti  preko Haruna Huseinspahića iz slobodnih bacanja izjednačuju na 93:93, jer je jedno bacanje promašio i ide se u produžetak od pet minuta. Zadnja dionica bila je izuzetno efikasna, jer su ekipe postigle po 29 poena.

Nakon dvije i po minute 1.produžetka rezultat je 97:97. Na minut do kraja gosti prelaze u vođstvo od 97:101, Kerim Dragolj smanjuje na 99:101, ali gosti ponovo povečavaju na 99:104. Dvadest sekundi do kraja samo je + 1 poen za Travnik 103:104. Deni Radak pogađa jedno slobodno bacanje za 103:105. U zadnjim sekundama domaći pogađaju za 105:105 preko Kerima Dragolja i ide se u drugi produžetak

U drugom produžetku ekipe se smjenjuju u minimalnom vođstvu i na 2,03 do kraja rezultat je 114:113 za domaće, a sa dva poena Avdibegovića 116:113. Gosti preokreću rezultat sa 4 uzastopna poena (116:117).

Nakon toga još jedan poen za goste za 116:118 na 8 sekundi do kraja 2.produžetka. Ovo je i konačan rezultat, jer domaći nisu uspjeli postići poene u zadnjim sekundama 2.produžetka. Konačan rezultat 116:118 za goste iz Travnika.