U 22. minuti arbitar Cakir dosudio je penal za Zmajeve. Koljića je srušio Bednarek, a sudija iz Turske pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Hajradinović i smjestio loptu u mrežu. Golman Fabianski pogodio je stranu, ali udarac je bio dovoljno precizan da lopta završi iza njegovih leđa.

Poljska je najveću priliku za poravnanje imala preko Glika u 36. minuti, ali njegov pokušaj glavom poslije kornera odlazi pored gola Zmajeva.

U 42. minuti Grosicki je probao glavom, Begović brani. Dvije minute kasnije Jozwiak je ubacio u peterac, odbrana Zmajeva intervenisala zadnji čas. Poljaci su pritisak nastavili pokušajem Milika, a dominaciju su krunisali u 45. minuti pogotkom Glicka, koji je sjajno skočio poslije kornera.

U drugom dijelu većih prilika nije bilo do 60. minute: Tada je Višća mogao donijeti bh. timu novu prednost, ali je poslije centaršuta Ćivića loše zahvatio loptu. Poljska u 67. minuti dolazi do preokreta. Nakon centašuta Rybusa, Grosicki glavom matira Begovića. Veliku šansu za poravnanje BiH je imala preko Koljića u 72. minuti. Hadžiahmetović je pronašao Višću na desnoj strani, ovaj odigrao povratnu za Koljića, koji šutira preko gola.

Džeko je u 78. minuti šutirao lijevom nogom, Fabianski brani. Edin Višća pet minuta prije kraja promašuje posljednju priliku za izjednačenje. Poljaci poslije dva kola imaju tri boda, a bh. selekcija bod na kontu.

Zmajevi u narednom susretu Lige nacija dočekuju Holandiju (11. oktobar). Tri dana ranije bh. tim će odigrati meč godine, a to je duel sa Sjevernom Irskom u polufinalu baraža za EURO. Podsjetimo da je BiH domaćin u ovom duelu i eventualnom finalu.

Bosna i Hercegovina – Poljska 1:2 (1:0 Hajradinović 24′, 1:1 Glik 45′, 1:2 Grosicki 67′)

Žuti kartoni: Hadžiahmetović (BiH), Bednarek, Milik (Poljska)

BiH: Begović, Kvržić, Bičakčić, Saničanin, Ćivić (od 82. Milošević), Bešić (od 60. Džeko), Hadžiahmetović, Hajradinović, Hodžić, Gojak (od 46. Višća), Koljić

Sudija: Cüneyt Çakır (TUR)
Pomoćnici: Bahattin Duran (TUR), Tarik Ongun (TUR)
4. sudija: Hüseyin Göçek (TUR)

SASTAVI

BIHBosna i Hercegovina POLPoljska
1. Asmir Begović (GK) (C) 22. Łukasz Fabiański (GK)
2. Eldar Ćivić  izmjena izlazi 82′ 4. Tomasz Kędziora
3. Ermin Bičakčić 5. Jan Bednarek  žuti karton 24′
4. Zoran Kvržić 6. Jacek Góralski
6. Amir Hadžiahmetović  žuti karton 87′ 7. Arkadiusz Milik  žuti karton 82′
7. Muhamed Bešić  izmjena izlazi 60′ 10. Grzegorz Krychowiak  izmjena izlazi 68′
10. Amer Gojak  izmjena izlazi 46′ 11. Kamil Grosicki  gol 67′ izmjena izlazi 80′
14. Armin Hodžić 13. Maciej Rybus
16. Elvir Koljić 15. Kamil Glik (C)  gol 45′
17. Siniša Saničanin 20. Piotr Zieliński  izmjena izlazi 85′
20. Haris Hajradinović  jedanaesterac 24′ 21. Kamil Jóźwiak
IZMJENE IZMJENE
12. Ibrahim Šehić (GK) 1. Wojciech Szczęsny (GK)
22. Jasmin Burić (GK) 12. Łukasz Skorupski (GK)