KUP B i H U KOŠARCI. OKK ČELIK – KK KAKANJ 79:67 ČELIK ELIMINISAO KAKANJ IZ KUP-a BiH. Igrano u Areni Zenica. Početak u 20 sati. Gledalaca oko 600; Sudije: Adnan Pašalić, Armin Avdić i Damir Pripoljac (svi Zenica), delegat Zoran Marković iz Zenice. Uokviru Kup-a BiH u ZE-DO kantonu (RKS Zenica), zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Kakanj. Pobjedila je, sasvim zasluženo, ekipa OKK Čelik i tako se plasirala u narednu rundu takmičenja za Kup BiH. REZULTAT: OKK ČELIK – KK KAKANJ 79:67 (15:11), (22:20), (21:22), (21:14);

Sastavi:
OKK Čelik: Mirza Begagić, Ivan Opačak 14, Armin Avdibegović 15, Ashar Dedić 10, Dino Hodžić DNP, Esnaf Durmić 9, Tomčo Sokolov (14 poena + 10 skokova), Haris Genjac DNP, Ibrahim Durmo 10. (Trener Mladen Jojić).

KK Kakanj: Dedić, Maksimović 2, Hadžić, Muflizović 18, Merdanović, Peljto 13, Rizvić 8, Palavra 14, Šabić 3, Tomić DNP, Lušija 1, Baković 8. (Trener Josip Pandža).

Najefikasniji kod Čelika bili su: Armin Avdibegović 15, te Ivan Opačak i Tomčo Sokolov po 14 poena.
Kod KK Kakanj najefikasniji su bili: Aldin Muflizović 18, Željko Palavra 14 i Dinko Peljto 13 poena.

Košarkaši Čelika su sasvim zasluženo savladali favorizovanu ekipu Kaknja u prvom krugu Kupa za područje regije Zenica. Zeničani su večeras igrali bez standardnih igrača iz prve petorke, Dine Hodžića (povreda) i Srđana Damjanovića (prehlada). Priliku da zaigraju više minuta dobili su mlađi igrači Ibrahim Durmo, Dino Alić, Mirza Begagić i Esnaf Durmić, koji je u igri proveo 34,05 minuta i svi su je iskoristili.
Kakanjci su imali samo tri puta vođstvo na samom početku utakmice (2:5), (6:7) i (8:9), a sve ostalo vrijeme su vodili domaći igrači. Nakon prve dionice bilo je 15:11, a na poluvremenu 37:31 za domaće. U drugoj dionici bilo je i dva puta + 10 poena za domaće (27:17) i (30:20).
U trećoj dionici bilo je i + 13 poena za Čelik (44:31), ali su gosti zaprijetili u samom finišu ove dionice. Bilo je samo + 3 poena za domaće (56:53).
Sredinom zadnje četvrtine ostvareno je i najveće vođstvo domaćih od + 14 poena (72:58). Do kraja utakmice domaći su rutinski sačuvali vođstvo za konačnih +12 poena (79:67), što je značilo i eliminaciju Kaknja iz daljeg takmičenja u Kupu BiH.
Odlukom Uprave OKK „Čelik“ ova utakmica je, osim takmičarskog, imala i humanitarni karakter. Prihod od prodaje ulaznica namijenjen je za liječenje nekadašnjeg vrhunskog sportiste, ragbiste Stjepana Majcena iz Zenice. Prodato je 625 ulaznica po cijeni od 2 KM, kako je objavio oficijelni spiker u Areni, a Čelik će uplatiti za kupovinu proteze zeničkom ragbijašu Stjepanu Majcenu.

U sezoni 2013/2014 ekipa OKK Čelik eliminisana je u osmini finala Kup-a BiH od ekipe Zrinjski u Zenici, rezultatom 73:98.
U narednom, 15.kolu prvenstva u Ligi 12, OKK Čelik u subotu 24.januara od 20 sati u Areni Zenica igra možda i najvažniju ovosezonsku utakmicu u borbi za opstanak, a gost je Zrinjski, dok Kakanj gostuje kod Građanskog u Bijeljini.