FOTO: Pobjeda MNK „Neimari“ u Areni protiv Drine – Četiri gola Sulejmana Salkića- U 10. kolu Prve futsal lige FBiH, grupa 1, malonogometni klub (MNK) „Neimari“ Zenica bili su domaćini ekipi MNK „Drina“ iz Goražda.

Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici u prisustvu oko 350 gledalaca.

Zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa MNK „Neimari“.

Rezultat: MNK „Neimari“ – MNK „Drina“  8:5  (2:1);

Prvi sudija bio je Edin Redžović, drugi sudija Haris Avdić, delegat Senad Merdanović (svi iz Sarajeva).

Strijelci za „Neimare“ bili su: Sulejman Salkić (4x) u 3′, 17, 25′ i 34′, Mahir Karić (2x) u 33′ i 34′, Anel Dedić u 27′ i Emin Husejnović u 37. minuti.

Golove za „Drinu“ su postigli:  Jasmin Šuntić (3x) u 28′, 30′ i 32′, Bojan Ninković u 7′ i Ajdin Kavazović u 37. minuti

Sastav ekipe Neimari:

Samir Spahić (golman), Seldin Zatagić (cap), Sulejman Salkić, Mahir Karić, Anel Dedić, Erdin Ramić, Elmin Zatagić, Faik Selman, Alija Bajrić, Hadis Krehmić, Amar Vehabović, Ehliman Pašalić, Emin Husejnović, Ensar Krehmić. (Glavni trener Enes Kovačević).

U zeničkoj ljepotici Areni večeras smo gledali pravu prvenstvenu utakmicu između domaće ekipe MNK „Neimari“ trenera Mirka Čampare i ekipe MNK „Drina“ iz Goražda.

Nakon dvije gostujuće pobjede u Vitezu i Sarajevu u protekla dva kola, zenički Neimari su ostvarili i treću pobjedu u nizu u drugom dijelu sezone i tako uspješno nastavljaju borbu za Premijer ligu.

Neimari rano dolaze u vođstvo od 1:0 u 3′ preko Sulejmana Salkića. Gosti iz Goražda su uspjeli da izjednače na 1:1 u 7′ preko Bojana Ninkovića nakon jednog kontranapada. Do kraja prvog poluvremena Neimari su uspjeli  da povedu sa 2:1 u 17′, drugim golom Sulejmana Salkića, što je i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu vidjeli smo pravu reviju od 10 golova. Prvo Neimari postižu dva gola za rezultat 4:1, a strijelci su bili Sulejman Salkić u 25′ (treći gol Salkića) i Anel Dedić u 27′.

U narednih pet minuta gosti postižu tri gola preko Jasmina Šuntića u 28′, 30′ i 32′ i rezultat je izjednačen na 4:4. Sljedećih pet minuta prava kanonada Neimara od četiri gola i rezultat je 8:4, a strijelci su bili Mahir Karić u 33′, Sulejman Salkić u 34′ (četvrti gol Salkića), Mahir Karić u 34′ i Emin Husejnović u 37′.

Do kraja utakmice gosti iz Goražda uspjeli su samo ublažiti poraz na 8:5 u 37′ preko Ajdina Kavazovića.

Konačan rezultat je zasluženih 8:5 za Neimare i nastavak usješnog puta prema Premijer ligi BiH.

Nakon desetog kola, prvi na tabeli su zenički „Neimari“ sa 27 bodova, gol razlika 65:31 i omjerom od devet pobjeda i jedan poraz u Žepču.

U narednom, 11. kolu Neimari gostuju ekipi MNK Novi Travnik.