FOTO: Pobjeda košarkašica Čelika u derbiju u Areni nad Mladim Krajišnikom  – Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Početak u 19 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

U utakmici 15. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Mladi Krajišnik iz Banja Luke.

Zasluženu i vrijednu pobjedu u ovom derbi meču ostvarila je domaća ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Mladi Krajišnik 66:50  (11:10), (19:11), (16:14), (20:15);

Sudije su bile: glavni sudija Nadija Pelja Baručija, sudija 1 Ivan Jurić, sudija 2 Azur Lušija, a delegat Adis Delić.

Sastav ekipe Čelika, poeni:

Sajra Ćaić 7, Nedžla Kovačević (cap) 21, Ajla Selimović 16 p.+ 15 skokova, Ivana Branzovski 10, Ajša Mulić, Džejlana Indžić, Anida Čaušević, Merjem Sinanović, Emana Pašalić,  Almedina Ahmić 2, Sedina Halimić 10 p. + 13 skokova (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su kapiten Nedžla Kovačević 21, Ajla Selimović 16, te Ivana Branzovski i  Sedina Halimić po 10 poena.

Kod Mladog Krajišnika najefikasnije su bile Anđela Šipka 20 i Nataša Tomašević 15 poena.

Prije početka utakmice održana je minuta šutnje za nedavno preminulog košarkaškog stručnjaka, Mihajla Mikija Vukovića, trenera košarkašica tuzlanskog Jedinstva Aide, sa kojima je postao šampion Evrope 1989.godine.

U susretu starih rivala, Čelika i banjalučkog Mladog Krajišnika vidjeli smo veoma interesantnu i borbenu utakmicu. Prva četvrtina protekla je u dosta rastrganoj i nepovezanoj igri obje ekipe. Češće u vođstvu bile su gošće, ali su domaće košarkašice u finišu ove četvrtine povele sa 11:10.

Drugu četvrtinu Zeničanke su odigrale odlično u zadnje četiri minute i serijom od 10:0 stvorile prednost od 11 poena, od rezultata 20:18 do rezultata 30:18, a rezultat na poluvremenu je 30:21.

U trećoj četvrtini domaće idu dva puta i na plus 13 poena (34:21) i (36:23), a na kraju tri četvrtine utakmice je rezultat 46:35 za Čelik.

Na pet minuta do kraja utakmice gošće opasno prijete i nakon serije od 0:8 dolaze na četiri poena zaostatka (52:48). Međutim, do kraja utakmice domaće košarkašice su odigrale bolje i serijom od 13:0, od rezultata 52:48 do rezultata 65:48, riješile pitanje pobjednika u ovom derbiju. Konačan rezultat je 66:50 i najveća prednost na utakmici od plus 16 poena.

Kod Čelika ističemo dvije košarkašice sa double-double učnkom i to Ajla Selimović (16 poena + 15 skokova) i Sedina Halimić (10 poena i 13 skokova), te kapitena Nedžlu Kovačević sa 21 poen, najefikasnija igračica na utakmici.

Sve košarkašice iz rostera Čelika dobile su priliku da nastupe u večerašnjem meču.

KŽK Čelik je sada na omjeru od osam pobjeda i pet poraza.

U narednom 16.kolu košarkašice Čelika „gostuju“ ekipi zeničkog KK Jumper u gradskom derbiju.