FOTO: Pobjeda košarkaša OKK Čelik u komšijskom derbiju – šesta pobjeda u prvenstvu – Košarkaši Čelika, uokviru 10.kola A1 Lige, bili su domaćini ekipi KK Travnik Bosna Tours iz Travnika. Utakmica je odigrana na „C“ terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 200 gledalaca. Zasluženu pobjedu ostvarila je domaća ekipa OKK Čelik.

Rezultat: OKK Čelik – KK Travnik BT  78:64 (21:19), (23:16), (20:13), (14:16);

Sastav OKK Čelik i poeni: Avdibegović (cap) 18 , Bambur 7, Gak 18,  Alić 5, Mešinović 15 poena + 12 skokova, Karalić, Fajković 6, Podojak 2, Porča 5, Varupa, Begić 2. (Šef struke Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Muhamed Gak i Armin Avdibegović po 18, te Ernes Mešinović 15 poena;

Najviše koševa za Travnik postigli su: Namik Varupa 16  p.+11 skokova i Kenan Ćajić 15 poena;

Sudije: Jasenko Avdagić, Jasmin Beganović i Vedran Kasač, delegat Nedim Ćudić (svi iz Tuzle);

U komšijskom derbiju u Zenici između domaćeg OKK Čelik i KK Travnik Bosna Tours, potpuno zasluženu pobjedu ostvarila je podmlađena ekipa Čelika i ovo je njihova šesta pobjeda uz tri poraza (15 bodova). Ekipa Travnika sada je na omjeru 4/5 i 13 bodova.

U prvoj dionici ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a Travničani su imali prednost 7:12. Domaći su do kraja dionice preokrenuli rezultat za 21:19. Drugu dionicu bolje otvaraju domaći i u petoj minuti je +11 za Čelik (32:21). Sada gosti prave seriju od 8:0 i rezultat je 32:29. Zeničani se, ponovo, konsoliduju i ponovo je + 11 za Čelik (44:33). Na poluvremenu je 44:35 za domaćine u ovom susretu. U 23. minuti gosti prilaze na -4 poena (48:44) i to je bilo najveće približavanje prednosti Čeliku. Do kraja utakmice apsolutnu nadmoć imali su domaći i prednost u 28.minuti iznosi + 17 poena (62:45). Na kraju treće dionice je + 16 za Čelik (64:48). Sredinom zadnje dionice je + 20 poena za domaće (73:53) i do kraja utakmice Zeničani su rutinski sačuvali ubjedljivu pobjedu za konačnih + 14 poena (78:64). Svoju šansu u redovima Čelika dobili su svi igrači s klupe.

Čelik je večeras nastupio bez trojice igrača, Mirze Kese, Denisa Halilovića i Ermina Suljića, koji su povrijeđeni i nespremni, tako da večerašnja pobjeda dobiva na još većem značaju. U narednom, jedanaestom kolu (zadnje kolo jesenjeg dijela prvenstva) OKK Čelik gostuje ekipi Konjica.