FOTO: Pobjeda košarkaša OKK Čelik na startu prvenstva – Brčko zaleđeno na – 27  – Košarkaši Čelika, uokviru 1.kola A1 Lige KSBiH bili su domaćini ekipi KK Brčko Distrikt. Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 300 gledalaca. Ovo je bila prva utakmica Čelika u ligaškom dijelu tamičenja u A1 ligi u.novoj sezoni 2018/2019.

Rezultat: OKK Čelik – KK Brčko Distrikt  112: 85 (24:26), (36:18), (33:20), (19:21);

Sudije su bile Faruk Ališehović, Jasmin Beganović i Damir Efendić, delegat Edim Duraković.

Sastav OKK Čelik i poeni: Mirza Keso 12, Muhamed Gak 7, Namik Varupa 12 p. + 10 skokova, Kerim Dragolj 7, Armin Avdibegović (cap) 15, Anes Podojak 22, Vildan Hodžić 3, Adi Bambur 14, Eldar Abazović 4, Kenan Fajković, Denis Halilović 2, Imran Porča 14. (Šef struke Armel Mujaković, pomoćnici Edin Varupa i Bojan Stojanović);

Najefikasniji kod Čelika: Anes Podojak 22, Armin Avdibegović 15, Imran Porča 14 i Adi Bambur 14.

Najviše koševa za Brčko Distrikt postigli su: Igor Stevanović 24 i Mirnes Islamović 23 poena.

Samo u prvoj dionici viđena je rezultatski ravnopravna utakmica. U drugoj dionici košarkaši Čelika su napravili nedostižnu prednost od 16 poena (36:18) i na poluvremenu je bilo 60:44, što je i najveća prednost u proteklom dijelu utakmice. Treću dionicu domaći dobivaju sa 33:20, što na kraju tri četvrtine utakmice iznosi +29 poena (93:64). U zadnjoj dionici trener Mujaković dao je šansu i igračima iz rostera sa manjom minutažom, koji su odigrali solidno i priveli utakmicu kraju za konačnih i zasluženih 112:85.

Svi igrači iz rostera Čelika dobili su priliku da nastupe i svi su se upisali u listu strijelaca

A1 ligaško društvo u ovoj sezoni 2018/2019 čine: Čelik Zenica, Turbina Jablanica, Radnički Goražde, Promo Donji Vakuf, Iskra Bugojno, Konjic, Travnik, te KK Igman Burch University i KK IBU Spartans, ali se u suštini radi o klubovima KK Burch i KK Igman.

Novajlije u ligi na osnovu ostvarenog plasmana kroz takmičenje A2 lige BiH su Brčko Distrikt i Živinice, dok se nakon dvije sezone igranja u Prvenstvu BiH, ekipa Bošnjak Hadžići ponovo vratila u društvo, gdje je najčešće igrala u posljednjoj deceniji.