Pobjeda i poraz omladinaca NK Čelik u Premijer ligi na Kamberovića polju – Danas, 28.11.2018.godine, uokviru 17.kola Premijer omladinske nogometne lige BiH, sezona 2018/2019, pioniri i kadeti Čelika bili su domaćini svojim vršnjacima iz FK Zvijezda 09 iz Etno sela Stanišići kod Bijeljine.

Čelikovi omladinci su zabilježili jednu pobjedu (pioniri) i jedan poraz (kadeti).

Utakmice su igrane na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polju, teren sa plastičnom podlogom, po hladnom vremenu (+2*C) pred oko 20-ak gledalaca.

Glavne sudije bili su Samir Kapo iz Kaknja na utakmici pionira i Sabrija Topalović iz Zenice na utakmici kadeta, pomoćnik Mirza Demir iz Kaknja, delegat Samir Ćupina iz Sarajeva.

Rezultati omladinskih selekcija Čelika:

PIONIRI U-15

Čelik – Zvijezda 09  2:1 (2:1)

Strijelci su bili: 1:0 u 2′ (Adin Begić), 2:0 u 5′ (Tarik Zeković), 2:1 u 24′ (Nikolaj Milić).

Sastav pionira Čelika: Brka, Hodžić, Babić (od 58′ Islambegović), Bašić (od 36′ Tolja), Helja, Žuna (cap), Ahmetspahić (od 60′ Junuzović), Zeković (od 42′ Softić), Begić (od 44′ Zatagić), Brkić, Plavčić.

(Glavni trener pionira Čelika Pavle Skočibušić); Još na klupi Čelika: Jašarević, Ibraković.

Rezultatski utakmica je riješena u prvom poluvremenu, tačnije u 24.minuti kada su pioniri Zvijezde 09 smanjili na 2:1 ekspresno vođstvu domaćih iz 2. i 5. minute. Do kraja utakmice više nije bilo golova i završeno je 2:1 za pionire Čelika.

Nakon 17.kola pioniri Čelika su na 8.mjestu tabele, imaju 7 pobjeda, 1 remi i 9 poraza, 19 bodova (imaju manje 3 boda);.

KADETI U-17

Čelik – „Zvijezda 09“  0:2 (0:2)

Strijelci za goste: Predrag Tripunović u 8′ i Jovo Beatović u 39′.

Sastav kadeta Čelika: Durmo, Karić Piljug (od 72′ Mašić), Isaković (cap), Mahmić, Šabić (od 52′ Saliji), Arnautović (od 64′ Kuduz), Seković, Karalić, Džaferović Čančar (od 51′ Hukić – od 58′ Mušinović).

(Glavni trener kadeta Čelika Senad Brkić); Još na klupi Čelika: Hodžić i Gračić;

I ova utakmica je riješena u prvom poluvremenu i to golovima gostiju u 8′ i 39.minuti za konačnih 0:2. Domaći su imali priliku da izjednače rezultat u 20′ iz kaznenog udarca, ali Azur Mahmić nije iskoristio tu priliku. Ostalo je 0:2 za goste iz Etno sela Stanišići kod Bijeljine.

Nakon 17 odigranih kola kadeti Čelika su na 11.mjestu tabele sa 4 pobjede, 2 remija i 11 poraza, 11 bodova (imaju – 3 boda).

U narednom 18.kolu pioniri i kadeti Čelika gostuju kod FK Mladost iz Doboja kod Kaknja.