FOTO: Očekivana pobjeda košarkaša Čelika u Areni nad ekipom Konjica – Košarkaši Čelika, uokviru 15. kola A1 Lige KSBiH, bili su domaćini ekipi KK Konjic iz istoimenog grada.

Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 400 gledalaca. Zasluženu pobjedu u ovom meču zabilježili su domaći košarkaši Čelika.

Rezultat: OKK Čelik – KK Konjic 84:65  (26:16), (22:17), (15:19), (21:13);

Sudije: Haris Bijedić, Armin Zahiragić i Petar Vlahović, delegat Samir Šehović.

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni:

Keso 8, Tomić 2, Križanović 20 p. +13 skokkova, Britvar 9, Muratović 28, Maksimović 3, B.Bajramović 2, Avdibegović (cap) 4, Podojak 3, Varupa 5, Đulan, Zec. (Trener Josip Pandža, pom. trener Bojan Stevanović).

Najefikasniji kod Čelika: Nedžad Muratović 28 i Ranko Križanović 20 poena;

Najviše koševa za Konjic postigli su Pate Tyler 19 i Semir Karić 12 poena;

Košarkaši Čelika su u ovaj duel ušli sa omjerom od devet pobjeda i pet poraza, 23 boda, dok je ekipa Konjica bila na omjeru od šest pobjeda i osam pobjeda, 20 bodova i deveto mjesto na tabeli.

Jesenas u Konjicu, četvrto kolo, Čelik je pobjedio KK Konjic sa 91:70.

Tok utakmice, kretanje rezultata:

U prvom poluvremenu jako zanimljivo kretanje rezultata i to u serijama. Od rezultata 5:5 Čelik pravi seriju od 17:0 i rezultat je 22:5. Do kraja prve dionice gosti smanjuju na 26:16.

Drugu dionicu bolje otvaraju gosti i to serijom od 0:10 i rezultat je izjednačen, 26:26, a nakon nekoliko minuta gosti su i preokrenuli rezultat na 29:31. Sada domaći prave novu veliku seriju od 17:0, odnosno 19:2 i rezultat na poluvremenu je 48:33 za domaće košarkaše.

Treću dionicu dobili su Konjičani sa 15:19 i rezultat na kraju tri četvrtine utakmice je 63:52 za Čelik.

U zadnjoj dionici domaći još povećavaju prednost iz prethodne dionice i rutinski privode utakmicu kraju za konačnih i zasluženih 84:65.

U domaćoj ekipi svi igrači su dobili prilku da nastupe u večerašnjem meču.

Nakon 15 odigranih kola, Čelik je na omjeru od deset pobjeda i pet poraza, 25 bodova i drugo mjesto na tabeli.

U  narednom 16.kolu Čelik gostuje kod ekipe Turbina iz Jablanice.