U utakmici 8.kola bh. košarkaške lige za sezonu 2018/2019, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK RMU Banovići. Superiorno nadmoćne su bile gošće iz Banovića i „zaledile“ Čelik na nevjerovatnih – 75.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK RMU Banovići  27:102  (8:20), (6:28), (8:27), (4:27);

Sudije su bile: Prvi sudija Hasan Bajgorić, sudija 1 Esad Pelja, sudija 2 Nadija Pelja Baručija, delegat Zoran Marković (svi Zenica).

Sastav ekipe KŽK Čelik i strijelci:

Sedina Halimić 4, Anida Ćorović (cap) 7, Amina Ćehajić 4, Zerina Čičak, Ajla Selimović 8, Hana Halilović, Melisa Horić, Farah Đuherić, Amila Husejnović 2, Sara Bajramović, Ena Jovanović, Ajša Mulić 2. (Trener Almir Šišić);

Najefikasnije u domaćoj ekipe bile su Ajla Selimović 8 i Anida Ćorović 7 poena.

Kod RMU Banovići najefikasnije Danira Musić 18, Naida Glotić 14, te Nikolina Zubac, Latinka Dušanić i Dajana Ibrić po 10 poena.

U susretu između mlade ekipe KŽK Čelik i lidera na tabeli i učesnika WABA lige, RMU Banovići, očekivano, uspješnije su bile gošće, sa nevjerovatnih + 75 poena (27:102).

Od prve minute gošće igraju superiorno i svake minute prednost se povećava. Na kraju prve dionice je 8:20, a na poluvremenu 14:48. I u trećoj dionici nastavlja se superiornost lidera iz Banovića i na kraju treće dionice je 22:75. U zadnjoj dionici domaće postižu samo 4 poena, a gošće 27, za konačnih 27:102.

Sve djevojke iz oba rostera su nastupile u večerašnjoj utakmici, a kod gošći sve su se upisale u listu strijelaca. U svim elementima igre gošće su bile superiorne i zasluženo slavile u Zenici.

Bilans KŽK Čelik u proteklih 7 kola: Bile su slobodne u 1.kolu, u 2.kolu doživjele su poraz na svom parketu od ekipe Brčanka (59:72)  u trećem kolu poraz od favorizovane ekipe ŽKK Orlovi u Banjaluci (84:57), zatim prva pobjeda u 4.kolu protiv ekipe KK Željezničar iz Sarajeva (73:51, poraz u 5.kolu od Jedinstva u Tuzli (62:58), pobjeda u 6.kolu protiv Mladog Krajišnika u Areni 66:59, poraz u 7.kolu u Trebinju od Leotara 03, rezultat 85:72, te poraz u 8.kolu kod kuće od RMU Banovići 27:102.

U proteklh osam kola bez poraza su ekipe ŽKK RMU Banovići i ŽKK Orlovi iz Banja Luke.

Čelik je sada na omjeru od dvije pobjede i pet poraza.