Utakmica 20.kola, odnosno devetog kola proljetnog dijela prvenstva, Prve rukometne lige FBiH, grupa Sjever, RK Čelik – RK Jajce. Igrano u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici. Gledalaca oko 300. Pobjedu u ovom derbi meču ostvarila je domaća ekipa RK Čelik.

Junak utakmice bio je golman RK Jajca Ermin Hajder (21 odbrana).

Golgeter utakmice bio je Faris Rujanac, RK Čelik, sa 11 postignutih golova.

REZULTAT: RK ČELIK – RK JAJCE  34:32 (17:15);

Sudije: D. Ahmetašević i E. Jukić, delegat Tijana Martninović.

Isključenja: RK Čelik 12 minuta, RK Jajce 4 minuta. Sedmerci: RK Čelik 3 (2), RK Jajce 5 (5).

RK ČELIK: Mevludin Čehajić (12 odbrana), Muaz Kusić (4), Danijel Jurić, Adnan Subuljević (2), Mirsad Čelenka (1), Admir Bjelopljak (5), Bakir Pirić (6), Malik Delić (2), Tarik Kubat, Mario Filipović (2), Faris Rujanac (11), Dženan Hodžić (odbrana), Velid Čelenka (1), Ajdin Starčević, Eldin Zukić, Eldar Hadrović. (Treneri: Ljubomir -Miki Filipović i Amar Kobilica).

RK JAJCE: Džejlan Katlak (9), Aldin Keljalić, Amar Ćano (7), Nahid JulardžIja (9), Dženet Rabić (6), Tarik Agić, Ermin Hajder (21 odbrana), Petar Bojanić, Dominik Crnokić, Dino Miljković (1), Marin Cvitić, Feđa Poričanin. (Trener: Benjamin Halaba).

Prenosimo skraćeni izvještaj dobijen od RK Čelik:

– Odlična utakmica u Zenici, između domaćeg Čelika i RK Jajca. Čelik je čitavo vrijeme vodio, istina tijesnim rezultatm, a RK Jajce ga je u stopu pratilo. Ipak, zaslužena nova pobjeda i dva  nova boda RK Čeliku, sedma za redom u proljetom dijelu prvenstva, 34:32 za RK Čelik (poluvrijme 17:15).

Junak utakmice je bio golman RK Jajca Ermin Hajder, sa 21 odbranom. Hajder je brano i nemoguće. Golgeter utakmice je ponovo igrač Čelika Faris Rujanac, sa 11 postignutih golova.

S ovom pobjedom RK Čelik je sve bliže Premijer ligi BiH. Potrebno je da bilo kojim rezultatom Čelik pobjedi još dvije utakmice do kraja prvenstva. U narednom 21.kolu sa RK Kiseljak u Kiseljaku i u 22.kolu, sa ORK Rudar iz Banovića u gradskoj Areni u Zenici-.

Nakon 20.kola prvi na tabeli je RK Čelik sa 34 boda koliko ima i drugoplasirani, drugi zenički prvoligaš, ŠR Čelik Junior, ali slabiji rezultat u međusobnom susretu. Bilans obje zeničke ekipe je 17 pobjeda i jedan poraz. Na začelju je Donji Vakuf sa tri boda.