8.KOLO „LIGE 6“ ZA PRVAKA BiH. NOVA POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA U ARENI. KŽK ČELIK – ŽKK JEDINSTVO BHT 79:54 – Gradska Arena u Zenici; Početak u 18:00 sati;  Uokviru 8. kola „Lige 6“ za prvaka BiH, sezona 2014/2015, danas su u Zenici igrale košarkašice KŽK Čelik i ŽKK Jedinstvo BHT iz Tuzle. Pobjedile su zasluženo domaće košarkašice, KŽK Čelik. REZULTAT: ČELIK – JEDINSTVO BHT 79:54 (25:13), (18:16), (17:13), (19:12);

45 Aldijana IRIŠKIĆ 12 3 4

Najefikasnije kod Čelika bile su: Nataša Popović sa double-double učinkom od  23 poena + 15 skokova, Jelena Jovanović (15) i Aldijana Iriškić (12) poena. Kod Jedinstva  najefikasnije: Jasmina Ahmetbegović sa double-doble učinkom od 16 poena i 12 skokova, te Melisa Brčaninović sa, takođe, double-double učinkom od 16 poena i 12 skokova.

U prvoj dionici, i u cijeloj utakmici, Jedinstvo je imalo samo jedno vođstvo (2:4), a domaće su na krilima Nataše Popović (10 poena i 7 skokova) dominirale u prvoj dionici za + 12 poena na kraju iste (25:13). Sredinom druge dionice Čelik ima i najveću prednost u prvom poluvremenu od + 17 poena (37:22). Do kraja poluvremena tuzlanke smanjuju na 14 poena zaostatka, 43:29. Treću dionicu domaće otvaraju furiozno i nakon tri minute je + 20 poena (51:31) i (53:33). Ova dionica završava sa 17:13 za Čelik, odnosno na kraju treće dionice je + 18 poena za domaće (60:42). Zadnju dionicu Čelik dobija sa 19:12 za konačnih + 25 poena (79:54). U ovoj dionici domaće su imale i najveću prednost na utakmici od + 28 poena (77:49).

Potpuno zaslužena pobjeda košarkašica Čelika i još jedan korak bliže novoj tituli prvaka. U preostala dva kola Lige 6 Čelik gostuje kod Brčanke i domaćin je banjalučkoj ekipi Orlovi.

Kod ekipe Čelika u igru nije ulazila Irma Rahmanović. Parovi 8. kola ženske košarkaške „Lige 6“ za prvaka Bosne i Hercegovine: