FOTO: NK Čelik – HŠK Zrinjski 0:1 – Pobjeda Zrinjskog u derbiju u Zenici – NK ČELIK – HŠK ZRINJSKI 0:1; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak u 17 sati; Gledalaca oko 1.000

(Na južnoj tribini oko 200 najvatrenijih Čelikovih navijača, popularnih Robijaša, a na sjevernoj tribini oko 100 navijača Zrinjskog, Ultrasa). Vrijeme: oblačno (+ 23*C). Glavni sudija Admir Šehović (Sarajevo), pomoćnici A1 Damir Lazić (Brčko), A2 Amir Kadić (Sarajevo), delegat Haris Idrizović (Konjic), posmatrač suđenja Vlado Liščinski (Prijedor).

Uokviru  31. kola prvenstva (9.kolo trećeg kruga prvenstva) BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje“, igrali su domaći NK Čelik i ekipa HŠK Zrinjski iz Mostara. Završeno je pobjedom aktuelnog prvaka Zrinjskog, koji sa ova tri boda imaju još šansi za titulu, nakon poraza Sarajeva protiv Tuzla City u gostima.

REZULTAT: ČELIK – ZRINJSKI  0:1  (0:0)

Strijelac za Zrinjski Almir Ćubara, autogol;

Početni sastavi ekipa:

Čelik: Pavlović, Hodžić, Ćubara, Vrhovac, Livaja, Dedić, Dilaver, Okić, Grahovac, Pecelj, Jamak. (Glavni trener Arslan Cihat);

Zrinjski: Soldo, Gojković, Galić, Čirjak, Pezer, Marković, Barbarić, Stanić, Šovšić, Mandić, Kadušić. (Glavni trener Blaž Slišković);

Najznačajniji momenti na utakmici:

U prvom poluvremenu otvorena utakmica sa nekoliko povoljnih prilika za gol. Druga minuta, Dilaver šutira iz slobodnog udarca sa 18 metara, Soldo brani. Gosti prijete u 5.minuti, Marković šutira sa 10-ak metara, Pavlović odbija loptu u polje. U 12.minuti Pecelj centrira, Dilaver je pred golom, ali ne uspjeva pogoditi iz blizine, Soldo brani. 21.minuta, Mandić sam pred Pavlovićem, šutira pored gola.

-24.minuta, Dedić šutira sa 20 metara, Soldo brani.

-27.minut, Kadušić centrira sa lijeve strane, Stanić šutira glavom sa peterca pored gola iz povoljne pozicije.

-41.minuta, Dobar šut Mandića sa 15-ak metara, Pavlović odbija loptu u korner.

-43.minut, Šut Vrhovca sa ivice šesnaesterca, lopta visoko preko gola Solde.

Gosti su poveli u 61.minuti, autogolom Almira Ćubare.

-65.minuta, rezervista Bencun pogađa stativu gola Čelika.

-75.minut, šut Vrhovca glavom, brani golman Zrinjskog Antonio Soldo.

Zrinjski je zadržao vodstvo do kraja i došao do pobjede, a kako je Sarajevo poraženo u Banovićima od Tuzle City, ovaj tim i dalje ostaje u igri za titulu, iako dva kola prije kraja ima tri boda manje od Sarajeva.