LIGA MLADIH KSBiH  12.KOLO. TRI POBJEDE I JEDAN PORAZ ZENIČKIH EKIPA. POBJEDE JUNIORA OKK ČELIK, PIONIRA OKK ABECEDA I KADETKINJA BH STARTA, PORAZ  KADETA OKK ČELIK  NA BILMIŠĆU. Ovog vikenda u organizaciji Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine, na rasporedu su bile utakmice 12.kola u drugoj sezoni Lige mladih KSBiH, sezona 2014/2015, u sve tri selekcije (juniori, kadeti i pioniri). U ovoj ligi Zeničko – dobojski kanton, odnosno Košarkaški savez  Zenica, kod dječaka predstavljaju ekipe OKK Čelik (juniori i kadeti), KK Abeceda Zenica (pioniri), te  KK BH Start kod kadetkinja. Sve četiri zeničke selekcije u ovom kolu bile su domaćini u dvorani na Bilmišću.
Selekcije OKK Čelik (kadeti juniori), zabilježili su polovičan uspjeh. Juniori su pobjedili KK Budućnost, dok su kadeti poraženi od KK Milići-Budućnost iz Bijeljine. Pioniri OKK Abeceda su pobjedili svoje vršnjake iz Bijeljine, KK Budućnost. Kadetkinje KK BH Starta bile su bolje od ŽKK Konjic.

Donosimo rezultate selekcija OKK Čelik, OKK Abeceda i kadetkinja KK BH Start:
JUNIORI (U18): OKK ČELIK – KK BUDUĆNOST  BN  88:80  (22:30), (20:28), (22:11), (24:11);
KADETI (U16): OKK ČELIK – KK MILIĆI BUDUĆNOST  BN  67:77  (16:19), (19:21), (17:15), (15:22);
PIONIRI (U14): OKK ABECEDA – KK BUDUĆNOST BN 48:45 (4:20), (10:11), (11:8), (23:6);
KADETKINJE (U16): KK BH START – ŽKK KONJIC 63:43;

Utakmica između juniora Čelika i Budućnosti pružila je vrhunsku košarku punu borbenosti, preokreta i uzbuđenja do samog kraja. Gosti iz Bijeljine bili su puno bolji i precizniji u prvom poluvremenu koje su riješili sa +16 poena (42:58). Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaći i u furioznih 4 minute prave seriju od 13:0 i rezultat je samo + 3 poena za goste (55:58). Na 4 minute do kraja domaće prave potpuni preokret (79:78). U zadnje dvije minute domaći još pojačavaju i rutinski povečavaju prednost na + 8 poena za konačnih 88:80.
Najbolji kod domaćih bili su F.Džampo sa double double učinkom od 19 poena i 10 skokova, Kenan Fajković sa 18 poena, 9 skokova i 6 asistencija, te Arnaut Neretena sa 15 i D.Gradaščević sa 10 poena.
Kod gostiju iz Bijeljine nezadrživ je bio igrač sa brojem 7, Miljan Sarić sa 35 poena, 8 skokova i 8 asistencija.