FOTO: Košarkašice Čelika savladale Mladi Krajišnik- U četvrtom kolu Lige BiH za košarkašice ekipa KŽK Čelik BH Telekom je dočekala gošće iz Banja Luke ekipu Mladog Krajišnika.

Nakon prve četvrtine u kojoj je domaća ekipa imala dosta grešaka, gošće su vodile 14:21.

U drugoj četvrtini košarkašice Čelika su zaigrale nešto bolje, ipak na poluvrijeme Mladi Krajišnik odlazi sa prednošću 30:33.

U sjajnoj trećoj četvrtini domaćin pravi veliki preokret i ovu četvrtinu završava u svoju korist rezultatom 24:14.

U posljednjoj četvrtini košarkašice Čelika su održavale prednost koju su stekle u trećoj četvrtini i susret je završen pobjedom domaće ekipe 75:65.

KŽK Čelik BH Telecom- ŽKK Mladi Krajišnik 75:65 (14:21, 16:12, 24:14, 21:18)

U domaćoj ekipi Čelika najbolje u ovom trijumfu su bile Amna Isaković sa 22 poena 10 skokova i 5 ukradenih lopti, Almedina Ahmić sa 17 poena, 11 skokova i 5 ukradenih lopti i Berina Mustafica sa 10 poena.

Kod ekipe Mladog Krajišnika najbolje su bile Jana Guska sa 18 poena, Anđela Slijepčević sa 11 poena i Milica Sirovina sa 8 poena i 11 skokova.

Čelik je trenutno na omjeru 2-1, dok ekipa Mladog Krajišnika ima po dvije pobjede i poraza.