FOTO: Konačno domaća pobjeda košarkaša Čelika u ovom prvenstvu – Košarkaši Čelika, uokviru petog kola A1 Lige KSBiH bili su domaćini ekipi KK Turbina iz Jablanice,. Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 400 gledalaca. Pobjedu u ovom derbiju zabilježili su domaći igrači OKK Čelik Zenica.

Rezultat: OKK Čelik – KK Turbina  97:93 (28:14), (27:30), (24:26), (18:23);

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni:

B.Bajramović 8, Avdibegović (cap) 10, Keso 12, Podojak 12, Varupa 13 p.+ 11 skokova, Taylor 12, Križanović 11, Britvar 19, Đulan, Fajković, Zec, Hodžić. (Šef struke Armel Mujaković, pom. trener Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Stefan Britvar 19, Namik Varupa 13, Taylor James, Anes Podojak, Mirza Keso po 12, Ranko Križanović 11 i Armin Avdibegović 10 poena.

Najviše koševa za Turbinu postigli su: Aldin Dželmo 31, Ante Čalić 21 i Benjamin Budim  15 poena;

U zeničkoj ljepotici, gradskoj Areni „Husejin Smajlović“, večeras smo gledali zanimljivu i veoma uzbudljivu košarkašku predstavu, koji su odigrali košarkaši domaćeg Čelika i Turbine iz Jablanice, starom rivalu kroz A1 ligu.

Košarkaši Čelika su u ovaj duel ušli nakon druge gostujuće pobjede u prvenstvu protiv Konjica i dva domaća poraza. Očekivila se prva domaća pobjeda u prvenstvu, što se i dogodilo.

U prvih pet minuta ekipe se smjenjuju vođstvo i od rezultata 12:12 domaći prave seriju od 11:0, sa dvije uzastopne trojke Taylora i jedne trojke Varupe, za rezultat 23:12. Prva dionica završava trojkom Bajramovića za rezultat 28:14. Kroz drugu dionicu vodila se ravnopravna borba, a na kraju prvog poluvremena gosti su smanjili razliku iz prve dionice na 55:44, što je i rezultat na kraju prvog poluvremena.

U trećoj dionici gosti postepeno smanjuju prednost domaćih na minus tri poena (73:70), ali u finišu ove dionice domaći odlaze ma 79:70.

Velika borba viđena je i kroz zadnju, četvrtu dionicu. Gosti ponovo postepeno smanjuju prednost domaćih i na 4,35 minuta je samo dva poena za domaće (86:84). Domaći povečavaju na 90:84, ali 27 sekundi do kraja utakmice ponovo je samo dva poena prednosti za domaće (91:89). Keso pogađa oba slobodna bacanja za rezultat 93:89, a Varupa, ponovo, iz slobodnih bacanja pogađa za 95:89. Do kraja utakmice domaći postižu dva, a gosti četiri poena za konačnih i zasluženih 97:93 za Čelik.

Nezadrživ kod gostiju, kako smo i najavili, bio je Aldin Dželmo sa 31 postignuta poena. Ovo je Čelikova treća pobjeda u prvenstvu uz dva domaća poraza.

U narednom 6.kolu Čelik ide u goste ekipi Travnika.