FOTO: Kantonalna liga ZDK u nogometu – Fortuna bolja u gradskom derbiju u Zenici – Protekle nedjelje, 06.10.2019.godine odigrane su utakmice šestog kola kantonalne lige Zeničko – dobojskog kantona (ZDK), u kojoj nastupaju i dvije zeničke ekipe, NK Fortuna i OFK ZSK 2013. One su u proteklom kolu igrale gradski derbi u kojem je Fortuna bila bolja i zabilježila ubjedljivu pobjedu.

Domaćini su u šestom kolu bili nemilosrdni i zabilježili su sve četiri pobjede

Evo rezultata 6.kola, 06.10.2019.god.:

Zenica: Fortuna – „ZSK 2013“ 4:0

Nemila: Nemila – Napredak 4:0

Breza: Rudar – Novi Šeher 10:0

Vareš: Vareš – Proleter 5:1

Neke pojedinosti sa gradskog derbija zeničkih kantonalaca Fortune i ZSK-a, sa kojeg donosimo i foto galeriju.

ZENICA:  FORTUNA – „ZSK 2013“  4:0 (1:0);

Strijelci za Fortunu: Irnis Kubat u 45′ i 83′, Tarik Huzbašić  u 51′ i rezervista Alen Čelebić u 77′.

Utakmica je igrana na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polju u Zenici, pred oko 100 gledalaca po sunčanom vremenu, + 21*C;

Glavni sudija bio je Mirza Šabić, pomoćnici Amir Haračić i Elman Čolak, delegat Omer Smriko (svi iz Zenice).

Fortuna ne koristi jedanaesterc u sedmoj minuti, golman ZSK-a, Amer Čerim brani penal kapitenu „domaćih“, Adnanu Šariću. U finišu prvog poluvremena, u 45.minuti, na odlično dodavanje Adnana Šarića, gol postiže Irnis Kubat odličnim šutem sa 20-ak metara iskosa sa desne strane za vođstvo od 1:0. U drugom poluvremenu Fortuna postiže još tri gola u 51′ preko Tarika Huzbašića, u 77′ gol postiže rezervista Alen Čelebić, koji je u 49′ zamjenio kapitena Adnan Šarića, te ponovo Irnis Kubat u 83′ za konačnih 4:0 za Fortunu. Utakmica je bila dosta dinamična i oštra, što je rezultiralo sa sedam žutih kartona, četiri za Fortunu i tri za ZSK 2013.

Glavni trener Fortune Armin Beganović, predstavnik kluba Armin Bujak.

Glavni trener ZSK-a 2013 Branislav Vidović, predstavnik kluba Jusuf Fazlić.

Nakon šestog kola na čelu tabele je brezanski Rudar sa svih šest pobjeda i 18 bodova, Fortuna je četvrta na tabeli dvije pobjede, dva remija i dva poraza, osam bodova. Zenički ZSK 2013 je šesti na tabeli sa dvije pobjede, jednim remijem i tri poraza, 7 bodova, dok su na začelju Novi Šeher sa tri i Proleter sa četiri boda.

U narednom 7.kolu Fortuna gostuje kod Napretka u Šije, dok je ZSK 2013 domaćin lideru Rudaru iz Breze.