Jučer je odigrano 9.kolo Druge lige FBiH u kojem je naša ekipa gostovala kod kipe FK Rudar Breza.

Pred oko 200 gledatelja na Gradskom stadionu u Brezi crno-crveni su upisali još jednu pobjedu rezultatom 1:5.

Sastav NK Čelik:

Durmo Adi, Šehić Haris, Šabić Harun, Muslić Amar, Popović Gabrijel, Salkić Sulejman, Kolić Besim, Sivac Eldar, Mahmutović Aidin, Vardo Harun i Smajić Dženan.

Na klupi: Mlačo Emel, Arnautović Davud, Mašić Adnan, Horić Maid, Subotić Sanjin, Džaferović Imran i Kovač Selmir.

Trener: Skočibušić Pavle

Prvi pogodak viđen je već u prvoj minuti, a strijelac je bio Kolić Besim. U 17.minuti Sivac pogađa za 0:2 i to je rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Na samom početku drugog poluvremena, domaćini postižu pogodak za 1:2.

U 58.minuti Vardo pogađa mrežu protivnika za 1:3, a nekoliko minuta kasnije u strijelce se upisao i Mahmutović.

Posljednji gol na meču viđen je u sudijskoj nadoknadi, a strijelac je bio rezervista Kovač.

Izmjene:

52’ Igru je napustio Muslić Amar, a u igru je ušao Subotić Sanjin.

58’ Igru je napustio Šehić Haris, a u igru je ušao Džaferović Imran.

72’ Igru su napustili Kolić Besim, Vardo Harun i Mahmutović Aidin, a u igru su ušli Arnautović Davud, Mašić Adnan i Kovač Selmir.

Opomene:

27’  Šabić Harun  – Nedozvoljeno oštar start

88’  Subotić Sanjin – Nesportsko ponašanje; Odugovlačenje nastavka igre

Poslije odigranih devet kola, naša ekipa se nalazi na drugom mjestu na tabeli sa ukupno osvojenih 20 bodova.

Tabela Druge lige FBiH – grupa “Centar”

Deseto kolo je na rasporedu već u nedjelju (17.10.) kada na Bilinom polju dočekujemo ekipu NK Usora.

Čestitamo trenerima i igračima na odlično odigranoj utakmici i još jednoj ostvarenoj pobjedi.