FOTO: Gostujuća pobjeda košarkašica Čelika nad Igmanom u Istočnoj Ilidži, na krilima Ajle Selimović – U utakmici 13. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice KŽK Čelik, danas 04.januara 2021.godine, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Igman iz Istočne Ilidže. Igralo se u sportskoj dvorani „Vojkovići“. Utakmica je odigrana bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu (COVID-19).

Zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarila je gostujuća ekipa iz Zenice, KŽK Čelik

Rezultat: ŽKK Igman – KŽK Čelik  73:76  (10:27), (22:17), (21:17), (20:15),

Sudije su bili Dejan Knežević, Namik Fočo i Sadin Šehović, a gelegat Mirza Hatibović.

Sastav ekipe KŽK Čelik, postignuti poeni, najviše skokova:

Merjem Sinanović, Sajra Ćaić 2, Ajla Selimović 28 p. + 14 skokova, Ivana Branzovski 12, Ajša Mulić 14, Džejlana Indžić 2, Anida Čaušević 4, Emana Pašalić, Nedžla Kovačević (cap), Almedina Ahmić 10 p. + 13 skokova, Sedina Halimić 4. (Trener Aida Kalušić, pom trener Nedim Šišić).

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 28, Ajša Mulić 14, Ivana Branzovski 12 i Almedina Ahmić 10 poena;

Kod Igmana najefikasnije Marijana Šehovac 24, Šejla Sofović 23 i Anđela Lalović 20 poena.

Zeničanke otvaraju utakmicu sa 0:4, domaće uspjevaju izjednačiti na 4:4 i ovo je jedini neriješen rezultat u toku utakmice, a zatim je 6:10. Sada slijedi serija od 13 uzastopnih poena košarkašica Čelika i rezultat je 6:23, da bi na kraju prve četvrtine bilo plus 17 poena za Zeničanke (10:27).

Drugu četvrtinu bolje su odigrale domaće i u prvim minutama ove četvrtine prave seriju od 9:0 za rezultat 21:30. Do kraja druge četvrtine domaće uspjevaju da smanje prednost Čelika na zaostatak od 12 poena, tako da se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 32:44 za Čelik. Drugu četvtinu domaće su dobile sa 22:17.

Kroz treću četvrtinu viđena je velika borba, a domaće su u zadnjim minutama ove četvrtine, serijom od 6:0 prišle na zaostatak od šest poena (51:57), a na kraju tri četvrtine utakmice rezultat je 53:61 za Čelik. I treću četvrtinu dobile su domaće sa 21:17.

Kroz zadnju četvrtinu domaće opasno prijete i dolaze nekoliko puta na zaostatak od tri do četiri poena. (62:66), (66:70), (68:72), (70:73), a na 20-ak sekundi do kraja utakmice i na minus dva poena (73:75).

Na kraju, rezultat je bio 73:76 za Čelik, potpuno zasluženih, jer su imale vođstvo tokom cijele utakmice, a zabilježili smo samo jedan neriješen rezultat od 4:4 na početku utakmice. I četvrtu četvrtinu dobile su domaće sa 20:15.

Ovo je vrijedna gostujuća pobjeda košarkašica Čelika, jer u igru nije ulazila kapiten Nedžla Kovačević.

KŽK Čelik je sada na omjeru od osam pobjeda i četiri poraza, a bile su slobodne u 6.kolu.

U narednom 14.kolu (prvo kolo drugog dijela sezone) košarkašice Čelika gostuju ekipi „Leotar 03“ u Trebinje, koju su pobjedili u 1.kolu u Zenici rezultatom 72:60.