FOTO GALERIJA: Pobjeda košarkaša Čelika u Goraždu u majstorici – Čelik u finalu za prvaka A1 lige

FOTO: Pobjeda košarkaša Čelika u Goraždu u majstorici – Čelik u finalu za prvaka A1 lige – Uokviru  majstorice play off-a za ulazak u finale za prvaka A1 lige, u Goraždu su igrali domaća ekipa KK Radnički i zenički OKK Čelik. Utakmica je odigrana u gradskoj dvorani u Goraždu. Veliku pobjedu su zabilježili košarkaši Čelika i tako ostvarili plasman u finale za prvaka A1 lige.

Rezultat: KK Radnički – OKK Čelik  98:106 (25:26), (16:33), (22:29), (35:18);

Sastav OKK Čelik i poeni: Avdibegović (cap) 30, Halilović 6, Gak 23, Mešinović 11, Keso 5, Bambur 8, Fajković,  Podojak 8, Porča 15, Karalić.  (Šef struke Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 30, Muhamed Gak 23, Imran Porča 15, Ernes Mešinović 11 poena.

Najviše koševa za Radnički postigli su: Samir Hadžimušić 22, Adi Alikadić 20, Joseph Mcclaim 17 poena.

U odlučujućoj utakmici – majstorici za plasman u finale za prvaka A1 lige, košarkaši Čelika ostvarili su veliku gostujuću pobjedu u Goraždu nad ekipom KK Goražde.

Nakon prve dionice bilo je 25:26 za Čelik, a u drugoj dionici velika igra i vođstvo na kraju druge dionice 16:33, odnosno na poluvremenu je 41:59 za Čelik.

I u trećoj dionici Zeničani su nastavili sa odličnom igrom i ovu dionicu dobili sa 22:29 i na kraju tri četvrtine utakmice je + 25 za Čelik (63:88).

U zadnjoj dionici domaći se približavaju vođstvu Čelika i na tri minute do kraja je samo + 6 poena za Čelik (89:95), a na 2,28 minuta samo 91:95. Anes Podojak povećava na 91:97 na 1,22 minute do kraja.

Na 0,39 do kraja je 94:97, zatim 94:99, 94:103, 96:103, 96:105, 98:105, 98:106 za Čelik i ovo je konačan rezultat majstorice u Goraždu.

Čelik je današnjom pobjedom u Goražždu izborio finale play off-a, gdje će igrati protiv Gradine iz Srebrenika, koja je u trećoj utakmici kod kuće pobijedila Travnik 71:52.

Sve čestitke mladoj ekipi OKK Čelik na ovom velikom uspjehu i od sportske redakcije Zenicabloga.

Sponzor putovanja na gostovanje i foto galerije je firma “Prevoz putnika” Zavidovići. Autor fotografija je Jasmin Hadžić BlicWho Više na: https://www.facebook.com/PrevozPutnikaZavidovici/