Futsal reprezentativci BiH ubjedljivom pobjedom počeli kvlifikacije za EP 2022 – Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici selekciju Kipra sa 8:4 u susretu prvog kola grupe A kvalifikacija za Euro 2022.

3′ Mirko Hrkać šalje loptu na šesterac za Josipa Boškovića koji se oslobađa svog čuvara i pogađa za 1:0.

Sabahudin Petak u 8′ oduzima loptu defanzivcima Kipra i postiže drugi pogodak za bh. tim.

Hrkać u 10′ ponova asistira, ovaj put kapitenu Anelu Radmiloviću koji iskosa sa lijeve strane šalje loptu u mrežu.

Amer Džindić se u 13′ odlično snalazi u protivničkom šestercu za 4:0 u korist reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Kiprani u 14′ smanjuju prednost bh. tima. Nikos Chadjigeorgiou izvodi korner sa desne strane i šalje loptu na 6 metara za Christosa Kokkinosa koji pogađa mrežu Stanislava Galića.

Reprezentacija Kipra je do kraja prvog poluvremena igrala sa golman-igračem u nastojanju da smanji zaostatak za bh. timom, međutim u 19′ Petak im oduzima loptu na sredini igrališta i šalje je u nebranjenu mrežu za 5:1.

Kipar u 3′ nastavka postiže drugi gol preko Costasa Kouloumbrisa nakon kornera koji je izveo Savvas Omirou.

U istoj minuti Ivan Ivanković koristi grešku golmana Tasosa Skampylisa kojem ispada lopta na šesterac, te postiže gol za 6:2.

Odličnu akciju bh. tima u 26′ svojim trećim golom kruniše Sabahudin Petak, a asistirao mu je Samir Gosto.

Gevara Kanjo u 29′ postiže treći gol za Kipar, a Omirou je dvije minute poslije precizan za 4:7.

Konačan rezultat postavlja Mirko Hrkać u 40′.

Večeras od 19:00 sati sastaju se Švajcarska i Gibraltar.

Drugo kolo na programu je sutra kad će se sastati: Kipar-Švajcarska (16:00), Bosna i Hercegovina-Gibraltar (19:00)

Kipar-Bosna i Hercegovina 4:8 (1:5)

Arena „Husejin Smajlović“, Zenica.

Sudije: Kirill Naishouler (Finska), Ibrahim El Jilali (Holandija), Kaloyan Kirilov (Bugarska).

Golovi: 0:1 Bošković (2:35), 0:2 Petak (7:41), 0:3 Radmilović (9:42), 0:4 Džindić (12:37), 1:4 Kokkinos (13:47), 1:5 Petak (18:08), 2:5 Kouloumbris (22:32), 2:6 Ivanković (22:59), 2:7 Petak (25:46), 3:7 Kanjo (28:26), 4:7 Omirou (30:43), 4:8 Hrkać (39:05).

Kipar: Tasos Skampylis, Nikos Chadjigeorgiou, George Alexiou, Gevara Kanjo, Neophytos Lakoufis, Odysseas Odysseos, Nicholas Philippou, Giannos Ioannou, Costas Kouloumbris, Savvas Omirou, Christos Kokkinos, Cesar Diniz Pereira, Panayiotis Skarparis, Alexis Tsitsos. Selektor: Athos Stylianou

Bosna i Hercegovina: Stanislav Galić, Mirko Hrkać, Ivan Ivanković, Anel Radmilović, Josip Bošković, Darko Milanović, Amer Džindić, Zvonimir Ćavar, Emir Omerhodžić, Ibrahim Hršumović, Marijo Aladžić, Sabahudin Petak, Samir Gosto, Fadil Seferović. Selektor: Ivo Krezo.