Rekreacija

Ekipa Auto otpad FM je pobjednik 60. malonogometnog turnira “Natronovi branioci Maglaja”, koji se igrao u organizaciji NK Natron iz Maglaja u maglajskoj Gradskoj dvorani.

Oni su u finalu, sa 7:4, pobjedili ekipu Nargila bar Ašk & Pekara Non Stop Maglaj, prošlogodišnjeg pobjednika.

U susretu za treće mjesto ekipa Struga Building je slavila sa 7:2 nad ekipom Stolarija FAMM.

„Ekipa Autootpad FM iz Begovog Hana stigla do sigurne pobjede i tako zaustavila protivnički tim da odbrani trofej osvojen prošle godine. Već na poluvremenu rezultat je bio 5:0. U nastavku je ekipa AŠK & Non Stop uspjela da smanji rezultat igrajući bez golmana, te čak na četiri minuta do kraja se približi na 6:4, no snage za više nije bilo, a konačan rezultat je bio 7:4“.

Najbolji igrač turnira je Alija Bajrić iz pobjedničke ekipe, a njegov saigrač Venes Huskić je ponio epitet najboljeg golmana. Trofej najboljeg golgetera je pripao Nasiru Hodžiću iz ekipe Struga Building.

Pobjednička ekipa, Auto otpad FM iz Begovog Hana, sastavljena je od igrača iz Zenice, Žepča i Begov Hana, a nastuplo je još nekoliko ekipa iz Zenice, Aura osiguranje,  RM Company, MBA Stranjani, saopštio nam je Nermin Pašalić iz pobjedničke ekipe.

Roster pobjedničke ekipe: Venes Huskić, Alija Bajrić, Hadis Krehmić, Nermin Pašalić, Amar Vehabović, Mirza Sejmen, Ahmed Kadić, Alem Kadić, Anel Dedić, Igor Rašić, Slaven Perković, Marko Jukić.

Turnir je počeo 19.12.2022.godine, a finale i utakmica za treće mjesto su odigrani 10.01.2023.godine.

Na turniru je učestvovalo 28 ekipa podjeljenih u sedam grupa, a nagradni fond iznosio je 6.000 KM.

Načelnik Maglaja, Mirsad Mahmutagić, pobjednicima je uručio prijelazni i pehar u trajno vlasništvo.