Danas su rukometaši Čelika u 16. kolu Prve rukometne lige BiH, grupa Sjever, kao lideri na tabeli, u gradskoj Areni ,,Husejin Smajlović” bili domaćini odličnoj ekipi Rudara iz Banovića. Utakmicu je posmatralo 100-tinjak gledalaca, a zasluženu pobjedu zabilježili su domaći rukometaši zeničkog Čelika.

Rezultat: RK Čelik – ORK Rudar 40:31 (19:16);

Službena lica su bili: sudijski par H.Hamzabegović/A.Nurić, a delegat-kontrolor bio je Emir Konjičanin.

Isključenja: RK Čelik (6 minuta), ORK Rudar (4 minuta);

Sastav ekipe Čelika i strijelci:

Amir Došić 1, Ajdin Velić 1, Mevludin Čehajić, Muaz Kusić 3, Danijel Jurić 2, Adnan Sumbuljević 1, Faris Mrako 3, Ante Dragičević 17, Jasmin Beganović, Tarik Kubat, Mari Filipović 1, Faris Rujanac 9, Dženan Hodžić, Velid Čelenka, Ajdin Starčević 1, Ahmet Kačamaković 1; (Trener Ljubomir Miki Filipović, službeno lice Pane Škrbić);

Golove za Rudar su postigli: Toni Knezović 9, Kemal Pozderović 8, Almedin Časurović 7, Jasmin Demirović, 4, te Denis Nukić, Almin Iljazović i Abdulah beširović po jedan gol; (Trener Redžo Tabaković, službeno lice Mehmed Demirović);

Najbolji strijelci kod Čelika bili su fenomenalni Ante Dragičević sa 17 i Faris Rujanac sa 9 golova, dok su prvi strijelci kod Rudara bili Toni Knezović sa 9, Kemal Pozderović sa 8 i Almedin Časurović sa 7 golova.

Od prve minute domači su u vođstvu, koje je iznosilo i do šest golova. Na kraju prvog poluvremena je rezultat 19:16 za domaću ekipi RK Čelik. U drugom poluvremenu ista slika na terenu, domaći rutinski drže utakmicu u svojim rukama za konačnih i zasluženih, devet golova prednosti, 40:31, nad odličnom i borbenom ekipom Rudar iz Banovića.

Ovo je Čeliku dvanaesta pobjeda, uz po jedan remi i poraz.

RK Čelik je i dalje prvi na tabeli Prve lige FBiH, grupa Sjever, sa 25 bodova, dok drugi zenički ligaš, ŠR Čelik Junior, ima 16 bodova i utakmicu manje.