FOTO: Druga liga FBiH, grupa Centar – Pobjeda zeničkog Rudara u Zenici nad Usorom – Proteklog vikenda odigrane su utakmice 25.kola u Drugoj ligi FBiH, grupa Centar, sezona 2017/2018., u kojoj nastupa i zenički Rudar. U ovom kolu zenički FK Rudar bio je domaćin ekipi NK Usora i zabilježio je vrijednu pobjedu.

Rezultat: FK Rudar – NK Usora 3:2 (0:1);

Glavni sudija bio je Emir Omerhodžić (Sarajevo), pomoćnici: A1 Tarik Mulasmajić (Doboj), A2 Alen Beganović  (Ilijaš), delegat Ermin Avdić (Sarajevo).

FK Rudar nastupio je u sastavu:

Mustafa Ganibegović, Mirza Serdarević, Harun Vardo, Halil Kozlić, Ermin Spahić, Emir Kapo, Ermin Krivić, Besim Kolić, Mahir Jusić (cap), Imran Sarajlić, Ajdin Hrustić. Rezerve: golman Aid Vehabović, Enes Šeper, Hanan Sejmen, Ermin Gluhić, Halil Hodžić. (Trener Armin Bujak, predstavnik kluba Ševko Adilović);

Utakmica je odigrana na A terenu stadiona na Kamberovića polju u Zenici po oblačnomvremenu (+20*C), pred oko 30-ak gledalaca.

Gosti su poveli pogotkom Dragana Todića u 15′, domaći su uzvratili sa dva pogotka Mahira Jusića u 50. I 60.minuti. Na 3:1 je povisio Besim Kolić u 85′, a konačnih 3:2 u 90. minuti iz kaznenog udarca postavio je Arnel Ramić.

Rudar sada ima 8 pobjeda, 3 remija i 12 poraza, 27 bodova, 11.mjesto.

Goražde je na prvom mjestu sa 51 osvojenim bodom, a Borac iz Jelaha ima 50 bodova na drugom mjestu.

U narednom, 26. kolu zenički Rudar gostuje u Jelahu kod FK Borac.