FOTO: Deseta pobjeda košarkaša Čelika u prvenstvu na krilima kapitena Avdibegovića – Košarkaši Čelika, uokviru 16.kola A1 Lige KSBiH bili su domaćini ekipi KK Bošnjak iz Hadžića. Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 200 gledalaca.  Zasluženu pobjedu su zabilježili domaći košarkaši Čelika.

Rezultat: OKK Čelik – KK Bošnjak  72:64 (28:11), (17:24), (16:18), (11:11);

Sudije su bili: Glavni sudija Jasmin Beganović, sudija 1 Adnan Bekrić, sudija 2 Ahmet Muminović, komesar Darko Toplak.

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni:

Armin Avdibegović (cap) 20, Muhamed Gak 9, Anes Podojak 13, Namik Varupa 6, Kerim Dragolj 11 poena + 12 skokova, Adi Bambur, Imran Porča 11, Adis Zec, Belmin Hrvić, Eldar Ababzović, Vildan Hodžić 2, Aner Đulan.  (Šef struke Armel Mujaković, pom. trener Edin Varupa)

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 20, Anes Podojak 13, Kerim Dragolj i Imran Porča po 11 poena.

Najviše koševa za Bošnjak postigli su: Željko Klještan i Meris Džafić po 16, Ernad Mujić 14 poena.

Domaći furiozno otvaraju utakmicu sa 11:0, a sredinom dionice bilo je i + 19 poena za domaće (24:5). Na kraju prve dionice je + 17 za domaće (28:11).

Sredinom 2.dionice je + 21 poen (41:20), ali gosti do poluvremena smanjuju na – 10 poena (45:35), što je i rezultat 1.poluvremena. Drugu dionicu dobili su gosti sa 17:24.

U trećoj dionici dosta ravnopravna borba, a gosti smanjuju na – 7 poena (57:50) pred kraj dionice. Na kraju treće dionice je 61:53 za Čelik.

Zadnja dionica donosi dosta veliku borbu i gosti smanjuju, sredinom 4.dionice na – 5 poena (66:61). Na 2,38 minuta do kraja je 70:63 za domaće. Završilo je 72:64 za košarkaše Čelika, potpuno zasluženo.

Ovo je deseta pobjeda košarkaša Čelika, uz šest poraza, u ovom prvenstvu.

U narednom 17.kolu Čelik ide u goste ekipi KK Radnički iz Goražda.