Nogometaši Čelika podijelili su bodove danas na Bilinom polju sa gostujućom tuzlanskom Slobodom, koja je dvaput vodila tokom meča, a i “poklonila” jedan od golova domaćinu. Zanimljivo je da je Čelik po bod Slobodi prepustio u ovom vijeku dvaput, 2003. i 2008. godine. I dok je na Sjeveru Bilinog bilo oko 200 navijača Slobode, dvostruko više Robijaša se okupilo kod Turske česme, a onda ulicama Grada Zenice stiglo ispred Juga, ne ulazeći na stadion. Pogledajte fotogaleriju sa stadiona, terena, ali i iz grada.

Ono što su obećali to su i ispunili. Više stotina zeničkih navijača Robijaša prodefilovalo je glavnim ulicama Zenice pred utakmicu između Čelika i Slobode, noseći veliki transparent na kojem piše “Novi statut- novi sistem za Čelik”. Svi navijači i simpatizeri NK Čelika u organizaciji NGG “Za Čelik” i UG “Robijaši Zenica”, prošetali su Zenicom, od Turske česme na Kamberovića polju do stadiona Bilino Polje. Neformalna grupa građana “Za Čelik” je prije desetak dana promovirala novi statut kluba, koji žele predstaviti sadašnjoj Skupštini NK Čelika, čiji odlazak navijači traže već duže vrijeme. I danas su skandirali “Skupština napolje”, a kao što je već poznato, od septembra prošle godine Robijaši bojkotiraju domaće utakmice, ali putuju na gostavanja i bodre svoj tim.

17. KOLO BH TELEKOM PREMIJER LIGE BiH U NOGOMETU. REMI ČELIKA NA BILINOM POLJU. NK ČELIK – FK SLOBODA 2:2 – Stadion: “Bilino polje”; Početak: 15 sati; Vrijeme: Oblačno (+6*C); Gledalaca: oko 1.000; Glavni sudija Irfan Peljto (Sarajevo), A-1 Davor Beljo (Mostar), A-2 Amer Macić (Mostar); Delegat Omanović Ramiz (Bihać); Uokviru 17. kola BiH Telekom Premijer nogometne lige danas su u Zenici, na stadionu “Bilino polje”, igrali domaći Čelik i Sloboda iz Tuzle. Završeno je neriješenim rezultatom, nakon što su Tuzlaci dva puta vodili.

REZULTAT: ČELIK – SLOBODA 2:2 (1:1);
Sastavi timova:
Čelik: Adilović, Gojković, Karić, Bajraktarević, Selimović, Kojić, Simić (od 67.Pezer), Bureković (od 91.Zec), Dedić, Hećo (od 78.Alispahić), Jusić. (Trener Elvedin Beganović);

Sloboda: Pirić, Moranjkić, Efendić (od 69.Zrnanović), Krpić (od 86.Ahmetović), Mujić (od 61.Mehidić), Ivetić, Sarić, Mehmedagić, Bekić, Zeba, Kiso. (Trener Husref Musemić);

Strijelci: 0:1 (Moranjkić u 5.), 1:1 (Moranjkić ag. u 30.), 1:2 (Krpić u 74.), 2:2 (Karić u 79.);

Žuti kartoni: Simić, Hećo, Karić, Bureković, Bajraktarević, Pezer (Čelik), Zeba, Krpić, Bekić (Sloboda);

Tok utakmice:
– 3.minut, odličan šut Bekića iskosa sa lijeve strane, ali Adilović odbija loptu u korner.
– 5.minut, 0:1, Moranjkić. Zeba izvodi skraćeni korner, šutira snažno po zemlji pred gol domaćih, gdje Moranjkić odličnim potezom petom skreće loptu u gol za vođstvo Tuzlaka na Bilinom polju.
– 24.minut, gostujući igrač Krpić pogađa stativu nakon što je izbio sam pred Adilovića.
– 30.minut, 1:1, strijelac Moranjkić u svoj gol za izjednačenje u Zenici, nakon nespretne intervencije iz blizine, a ometao ga je Vernes Selimović.
– 48.minut, Alen Dedić pogodio stativu nakon odličnog šuta sa ivice šesnaesterca.
– 63.minut, Mehidić, tek što je ušao u igru, odlično šutira, ali Adilović odlično odbija loptu u korner.
– 66. minut, Alen Dedić propušta veliku šansu nakon što je natrčao na loptu i sa peterca prebacuje gol.
-74.minut, 1:2, Krpić – nakon jedne dubinske lopte, Adilović istrčava i u neodlučnosti kako da odigra loptu, ona prolazi pored njega, Krpić, ubacuje loptu u prazan gol domaćih.
-79.minut, 2:2, strijelac Mahir Karić odličnim prizemnim udarcem sa 15-ak metara, asistencija Selimović.
Neriješen rezultat, čini se, je i najrealniji ishod na Bilinom polju, a bodom mogu biti zadovoljniji Tuzlaci.

U narednom, 18. kolu Čelik ide u goste ekipi Zvijezde u Gradačac, a Sloboda je domaćin Olimpicu iz Sarajeva.