NK ČELIK – FK RUDAR PRIJEDOR 0:0 – Oslabljeni Čelik nemoćan. Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak: 16:30 sati; Vrijeme: sunčano + 24*C; Gledalaca: oko 800; (Glavni sudija, Valjić Ognjen-Banja Luka, pomočnici A1 Tepavčević Dario-Laktaši i A2 Miličević Ljubo-Posušje, delegat Gvozden Medžid-Sarajevo);

U 8. kolu BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje igrali su domaći Čelik i ekipa FK Rudar iz Prijedora. Završeno je neriješenim rezultatom.
REZULTAT: ČELIK – RUDAR PRIJEDOR 0:0;

Žuti kartoni: Karić, Salčinović, Pezer, Marin Popović (Čelik), te Burazor, Kunić, Pejić, Ćulum, Miloš (Rudar Prijedor);
Sastavi timova:
ČELIK: Adilović, Grahovac (od 46.’ Goran Popović), Kazazić, Karić, Salčinović (od 72.’ Bučan), Selimović, Jovo Kojić, Marin Popović, Pezer (od 62.’ Radovanović), Hećo, Čolić. (Trener Elvedin Beganović);

RUDAR: Kozić, Burazor ( od 90.’ Petković), Dejan Kojić, Pekija, Arežina (od 89.’ Nimo Jasper, Miloš, Ćulum, Owusu (od 56.’ Nišević), Jovičić, Pejić, Kunić. (Trener Boris Gavran);

U ovoj utakmici ekipa Čelika nastupila je dosta oslabljena bez četvorice standardnih prvotimaca, trojica zbog tri žuta kartona (Semir Bajraktarević, Anel Dedić i Dženan Bureković) i jedan zbog povrede (Emir Jusić). Ovaj hendikep u rosteru puno se osjetio, jer rezerve nisu dostojno uspjele zamjeniti odsutne nogometaše.
Gosti iz Prijedora su pružili dostojan otpor desetkovanoj ekipi Čelika i uspjeli su da odnese bod iz Zenice, dok ekipa Čelika nije uspjela da potvrdi pobjedu u derbiju nad ekipom Širokog Brijega od srijede.
U 19.minuti zaprijetio je Fenan Salčinović šutem sa oko 20 metara i lopta je otišla preko prečke gola.
Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Mahir Karić, koji je u 22. minuti nakon lijepog solo prodora pored trojice odbrambenih igrača, sa desetak metara šutirao malo pored lijeve stative golmana Rudara.
56.minuta donosi i najbolju šansu na utakmici, koju nije uspio iskoristiti Vernes Selimović. Naime, nakon prodora Mahira Karića, povratnu loptu dobija Selimović, koji ne uspjeva pogoditi gol sa 7-8 metara. Lopta je otišla preko gola gostiju. U 60.minuti zaprijetio je iz slobodnog udarca, sa oko 22 metra, i Filip Arežina, ali se istakao dobrom odbranom golman Čelika Adi Adilović.
-63.minut. Nakon kornera sa lijeve strane glavom šutira Mahir Karić sa peterca, ali lopta prolazi pored lijeve stative gola gostiju.
-70.minut donosi dobar šut Benjamina Čolića iz slobodnog udarca sa oko 35 metra, ali je golman gostiju sa poteškoćom „ukrotio“ ovu loptu kod same linije gola.
Domaći su bili mnogo ofanzivniji u finišu, ali im se trud nije isplatio, jer je Rudar uspio sačuvati svoju mrežu i osvojiti vrijedan bod i djelimično se iskupiti za poraz u prošlom kolu od Zrinjskog kod kuće.
Gosti su uglavnom pokušavali iz rijetkih kontranapada, kao i šutevima koje su, uglavnom, koristili Nebojša Pejić i Filip Arežina.
Da zaključimo: Utakmica je završena najnepopularnijim rezultatom 0:0, a Čelik je propustio odličnu priliku da sa nova tri boda dođe na korak bliže vodećem Zrinjskom.

U narednom 9.kolu prvenstva Čelik gostuje kod Slavije u Istočnom Sarajevu, a Rudar Prijedor je domaćin Širokom Brijegu.