20.KOLO BHT PREMIJER NOGOMETNE LIGE BIH. NESRETAN PORAZ ČELIKA U VRAPČIĆIMA KOD MOSTARA. FK VELEŽ – NK ČELIK 1:0 – U utakmici 20. kola (peto kolo proljetnog dijela sezone) BHT Premijer nogometne lige BiH danas su u Vrapčićima kod Mostara igrali mostarski Velež i zenički NK Čelik. Pobjedili su, dosta sretno, domaći. REZULTAT: VELEŽ – ČELIK 1:0 (0:0); Strijelac: Haurdić u 90+2 minuta za Velež. Stadion u Vrapčićima. Gledalaca oko 400; Vrijeme: prohladno, oblačno i vjetrovito. Glavni sudija: Adis Mulahasanović, pomoćnici:A1: Haris Baković A2: Enes Đozić (svi iz Sarajeva);

velcelmos01

Početni sastavi timova:

VELEŽ:. Bobić, Škahić, Zolj, Reljić, Janković, Blagojević, Pejić, Haurdić, Hajdarović, Nikolić, Maletić. (v.d. trener Adnan Dizdarević);
ČELIK: Adilović, Gojković, Karić, Jusić,Kojić, Alen Dedić, Bajraktarević, Simić, Selimović, Popović, Pezer. (Trener Elvedin Beganović);
U ovoj utakmici Zeničani su igrali bez Dženana Burekovića i Anela Dedića zbog tri žuta kartona, a u sastav se vratio Semir Bajraktarević, koji je odsustvovao na prošloj utakmici zbog tri žuta kartona.

U prvih 20 minuta po jedna šansa na obje strane.

-14.minut, povratna lopta od Mahira Karića za Alena Dedića koji šutira, ali nema gola.

-18.minut, Blagojević šutirao, ali se golman Čelika Adi Adilović nije dao iznenaditi.

-19.minut, Nikola Simić šutirao slobodan udarac sa oko 25 metara, brani golman Veleža Bobić.

-27.minut, Vernes Selimović uputio povratnu loptu za Mahira Karića, a ovaj sa 6-7 metara šutira preko gola.

-38.minut, Karić uposlio dubinskom loptom Alena Dedića, koji sa 10-ak metara, malo iskosa, prebacuje gol.

Rezime prvog poluvremena: Čelik bio bolji i imao više prilika i poluprilika za postizanje gola.

Drugo poluvrijeme domaći su krenuli nešto agresivnije i ofanzivnije i izveli su dva uzastopna kornera.

-60.minut, prodor Hajdarovića, povratna lopta za Jankovića, a ovaj šutira pored gola Čelika.

-65.minut, Barišić centrira, a Janković šutira glavom, međutim Adilović odlično brani.

-81.minut, Blagojević šutirao sa 20-ak metara, ali Adilović zaustavlja loptu.

Sudijska nadoknada od tri minute u drugom poluvremenu.

I kada se činilo da neće biti golova, u kobnoj 92.minuti za Čelik, Haurdić je šokirao Zeničane pogodivši mrežu gostiju na asistenciju Jankovića. U narednom, 21.kolu Čelik je domaćin ekipi Mladosti iz Velike Obarske (u Bijeljini je bilo 2:1 za Čelik), a Velež ide u goste sarajevskom Olimpicu,

U 20. kolu nogometne BH Telecom Premijer lige od četiri vodeće ekipe na tabeli jedinu pobjedu zabilježio je aktualni prvak Zrinjski, koji je u Vitezu slavio sa 1:0, golom Aleksandra Radulovića 35. minuti. Lider na tabeli Široki Brijeg u Gradačcu je igrao bez golova sa Zvijezdom, kao i drugoplasirano Sarajevu na gostovanju u Zvorniku protiv Drine. Željezničar je na Grbavici također remizirao s Radnikom 1:1. Plavi su poveli golom Ognjena Đelmića u 23. minuti, a rezultat je poravnao Aleksandar Vasić u 35. minuti.

Uz Zrinjski gostujuću pobjedu u ovom kolu još su izborili nogometaši Olimpica, koji su u derbiju kola u Banja Luci savladali Borac sa 1:0, golom Ervina Jusufovića u 53. minuti. Najubjedljiviju pobjedu ostvarili su nogometaši Slobode, koji su u Tuzli bili bolji od Slavije sa 4:0. Dva gola postigao je Zajko Zeba u 26. (iz penala) i 75. minuti, a u strijelce su se još upisali Sulejman Krpić u u 58. i Mirza Musić u 84. minuti.

Do pobjede su još došli nogometaši Mladosti koji su kao domaćini savladali Travnik sa 2:1. Vodeća ekipa Širokog Bijega (45 bodova) zadržala je pet bodova prednosti u odnosu na Sarajevo i Zrinjski (po 40), koji je na četvrto mjesto potisnuo Željezničar (39).