NK ČELIK – FK MLADOST DK  1:0; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak: 17 sati; Gledalaca oko 400 (Jug stadiona i dalje bez najvatrenijih navijača Čelika, popularnih Robijaša, a na sjevernoj tribini bilo prisutno oko 20-ak upornih navijača „Crvene legije“ iz Doboj-Kaknja). Vrijeme: oblačno i kišovito (+ 10*C). Sudije: Glavni sudija Irfan Peljto (Sarajevo), pomoćnici, A1 Mirza Ćehaja (Goražde), A2 Dženan Milić (Sarajevo), delegat Radika Marić (Bijeljina).

Uokviru  30. kola (zadnje kolo prvenstva) BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje igrali su domaći NK Čelik i ekipa FK Mladost (Donji Kakanj). Pobjedila je zasluženo domaća ekipa Čelika, minimalnim rezultatom.

REZULTAT: ČELIK – MLADOST  1:0  (0:0);

Strijelac Mahir Karić u 70.minuti iz jedanaesterca.

Žuti kartoni: Hećo (Čelik), Hrelja (Mladost DK)

Čelik: Bukvić, Kazazić, Bajraktarević, Karić, Anel Dedić, Salčinović, Kojić, Marin Popović (od 87. Hanan Adilović), Bureković, Ajan (od 57. Grahovac), Hećo (od 85. Duraković). (Šef stručnog štaba Elvedin Beganović); Na klupi su još bili: golman Aid Vehabović, Selimović, Imamović, Jevtić;

Mladost DK: Lalić, Gačan, Bošković (od 81. Šuman), Dilaver, Musić, Hrelja, Rizvanović, Hodžić (od 66. Ramović), Poček, Kovač (od 73. Husić), Isaković. (Šef stručnog štaba Ibro Rahimić);

Zaslužena pobjeda nogometaša Čelika u komšijskom derbiju i tako su se Zeničani u potpunosti revanširali ekipi Mladosti za poraz u jesenjem dijelu prvenstva od 0:1.

U ekipi Čelika nedostajali su: Goran Popović i Semir Pezer (žuti kartoni), te golman Adi Adilović, Aldin Đidić i Emir Jusić (na seminaru za trenere B licence).

U prvom poluvremenu bilježimo mali broj uzbuđenja na terenu, jer je kiša nemilosrdno natapala teren Bilinog polja. 12.minuta, šut Dedića sa 20-ak metara preko gola gostiju. 37.minut, pokušao Salčinovića iz slobodnog udarca iskosa sa 20-ak metara, Lalić loše reaguje, ispada mu lopta iz ruku, a na kraju Isaković izbacuje loptu. Nakon toga neobična situacija na terenu, golmanu Mladosti ispada lopta, koju je ponovo uhvatio, a sudija Peljto pokazuje indirektan udarac na oko 14 metara od gola. Pokušao je Salčinović, ali je njegov šut izblokiran.

Drugo poluvrijeme nam donosi nekoliko povoljnih pozicija za Čelik, a vidjeli smo i jedini gol na utakmici.

Gol je postignut u 70.minuti iz jedanaesterca, koji je realizovao Čelikov najbolji strijelac, Mahir Karić. Prethodno je Hrelja nepropisno zaustavio mladog Grahovca u samom uglu šesnaesterca.

Pored gola zabilježili smo šansu za Marina Popovića u 60. min., koji je loše šutirao glavom iz povoljne pozicije na asistenciju Salčinovića. 63.minuta, pokušaj Bajraktarevića iz slobodnog udarca sa 20-ak metara iskosa, lopta odlazi preko gola. 67.minut, lijepa akcija domaćih, Salčinović je uposlio Marina Popovića, koji loptu ostavlja za Grahovca, ali je njegov snažan šut izblokiran. 78. minuta, Dedić odlično izveo korner, udarac Kazazića brani golman Lalić.

Ovom pobjedom ekipa Čelika zauzela je šesto mjesto na tabeli, jer je bijeljinski Radnik poražen u Širokom Brijegu sa 0:5, te ga je Čelik pretekao na tabeli. Mladost iz Doboja kod Kaknja u svojoj debitantskoj sezoni je uspjela sačuvati status Premijerligaša, te će i naredne sezone igrati Premijer ligu BiH. Mladost je završila na 10. mjestu, zadnjem koje obezbjeđuje opstanak.

Rezultati susreta posljednjeg, 30. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Travnik – Drina 4:2
Čelik – Mladost 1:0
Široki Brijeg – Radnik 5:0
Borac – Vitez 2:2
Rudar – Velež 4:0
Zrinjski – Sloboda 2:1
Sarajevo – Olimpic 1:3
Slavija – Željezničar 1:1